Viaplay Group i CANAL+ Polska uzgodniły warunki partnerstwa dystrybucji treści

Nawiązane partnerstwo w zakresie dystrybucji pozwoli abonentom platformy satelitarnej CANAL+ Polska posiadającym pakiet kanałów CANAL+ na dostęp do serwisu streamingowego Viaplay. Co to oznacza dla kibiców żużla?

Przede wszystkim CANAL+ Polska udzielił Viaplay Group sublicencji na transmisję w Polsce na żywo do dwóch spotkań każdej kolejki rozgrywek eWinner I Ligi Żużlowej. Sublicencjonowane mecze żużlowe będą tak jak do tej pory transmitowane równolegle na kanałach i w serwisach CANAL+.

Ponadto Viaplay Group udzielił CANAL+ Polska sublicencji na transmisje dwóch czołowych meczów Premier League w każdej kolejce przez trzy następne sezony (2022/23, 2023/24 i 2024/25). Mecze będą dostępne na kanałach CANAL+ już od sierpnia, wraz z rozpoczęciem kolejnego sezonu rozgrywek Premier League. Viaplay Group oraz CANAL+ Polska uzgodniły również warunki partnerstwa obejmującego dystrybucję w modelu direct-to-home (DTH), które umożliwi abonentom platformy satelitarnej CANAL+ Polska posiadającym pakiet kanałów CANAL+ dostęp do serwisu streamingowego Viaplay.

Abonenci oferty satelitarnej CANAL+ Polska posiadający pakiet kanałów CANAL+ będą mogli otrzymać dostęp do unikalnej oferty Viaplay obejmującej transmisje wydarzeń sportowych na żywo, produkcje Viaplay Originals, hollywoodzkie filmy i seriale oraz programy dla dzieci. Dostęp do aplikacji Viaplay dla abonentów CANAL+ Polska będzie możliwy od jesieni tego roku. Dalsze szczegóły związane z ofertą zostaną przekazane w najbliższych tygodniach.

Więcej TUTAJ.