Vadim Tarasenko najlepszy w Memoriale Edwarda Jancarza w Gorzowie

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Vadim Tarasenko zwycięzcą 17.Memoriału Edwarda Jancarza. W wyścigu finałowym pokonał Dominika Kuberę, Rohana Tungate’a oraz Patryka Dudka. Po fenomenalnym starcie objął prowadzenie, którego nie wypuścił do samego końca. Finalnie rosyjski zawodnik zdobył 17 pkt.

Pierwszy bieg to fenomenalny start Patryka Dudka, który od razu przyciął do krawężnika i dowiózł pewne zwycięstwo. Druga gonitwa to wygrana Kacpra Woryny, a z kolei Tomasz Gapiński w kolejnej rywalizacji już na starcie zanotował defekt. To samo spotkało Bartosza Smektałę, lecz na dystansie. Triumfował za to Grzegorz Zengota. Tuż za nim linię mety przekroczył Szymon Woźniak. Pierwsza seria startów zakończyła się zwycięstwem Rohana Tungate’a.

Druga seria startów rozpoczęła się od wygranej Australijczyka, Smektała zanotował kolejny defekt. Kolejna gonitwa to triumf Jakuba Miśkowiaka. Wiktor Jasiński odpierał ataki Vadima Tarasenki i na mecie zameldował się na drugiej pozycji. Siódma gonitwa to pewne prowadzenie do samego końca Dominika Kubery. Kacper Woryna w kolejnym wyścigu nieustannie musiał odpierać ataki Szymona Woźniaka, lecz górą okazał się zawodnik ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa.

Trzecią serię startów otworzył Dudek, który na dystansie wyprzedził Miśkowiaka oraz Zengotę. Dziesiąty wyścig był pechowy dla Rafała Karczmarza, który po dotknięciu taśmy został wykluczony. Zawodnik MOJE BERMUDY STALI Gorzów został zastąpiony Kamilem Pytlewskim. W powtórce szybkością imponował Vadim Tarasenko.

Kapitalny start Patryka Dudka w ostatniej serii rundy zasadniczej, który dołożył kolejną wygraną do swojego dorobku. Tarasenko bez większego problemu zdobył 3 „oczka” w 18. gonitwie. Jakub Miśkowiak po atomowym starcie nie pozostawił nawet cienia wątpliwości swoim rywalom. Dwudziesty wyścig został przerwany po upadku Adriana Miedzińskiego, który został wykluczony z powtórki, w której najlepszy okazał się Walasek.

Zawodnik Arged Malesa Ostrów Wlkp. pechowo zakończył Memoriał E. Jancarza w pierwszej odsłonie biegów półfinałowych. Po dotknięciu taśmy został wykluczony z powtórki. Do finału awansowali Patryk Dudek i Dominik Kubera, a do nich dołączyli Vadim Tarasenko i Rohan Tungate, którzy byli najlepsi w drugim półfinale.

Rosjanin świetnie rozegrał 1. łuk biegu finałowego i wygrał 17. Memoriał Edwarda Jancarza w Gorzowie. Drugie miejsce zajął Dominik Kubera, a podium uzupełnił Rohan Tungate. Ostatni na linię mety dojechał Patryk Dudek.

Memoriał Edwarda Jancarza w Gorzowie:

 1. Vadim Tarasenko – 17
 2. Dominik Kubera – 15
 3. Rohan Tungate – 13
 4. Patryk Dudek – 17
 5. Kacper Woryna – 13
 6. Grzegorz Walasek – 10
 7. Grzegorz Zengota – 9
 8. Jakub Miśkowiak – 8
 9. Szymon Woźniak – 8
 10. Adrian Miedziński – 5
 11. Andreas Lyager – 5
 12. Wiktor Jasiński – 4
 13. Tomasz Gapiński – 4
 14. Rafał Karczmarz – 3
 15. Bartosz Smektała – 3
 16. Adrian Gała – 3
 17. Kamil Pytlewski – 0

Paulina Wiśniewska