Vadim Tarasenko „gościem” MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Zielonogórska drużyna pozyskała zawodnika, który będzie startował w PGE Ekstralidze na zasadzie „gościa” – Vadima Tarasenko. – Wiem, że w Zielonej Górze są zawsze widowiskowe mecze. Najbardziej ten klub i drużynę kojarzę z Patrykiem Dudkiem – opowiada żużlowiec dla Falubaz.com.

Tarasenko efektownie rozpoczął sezon 2021. W silnie obsadzonym Kryterium Asów zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Bartoszem Zmarzlikiem. Vadim z dobrej strony zaprezentował się również podczas sparingów z EWINNER APATOREM. W Bydgoszczy Rosjanin zdobył 8 punktów, natomiast w Toruniu 7 punktów. W obu spotkaniach wystąpił w trzech biegach.

Vadim Tarasenko to po Kryterium Asów gorące nazwisko. Jest gotowy na to, żeby nas wspomóc na wypadek choroby któregoś z podstawowych zawodników zagranicznych. Rosjanie zawsze potrafili zrobić w MARWIS.PL Falubazie wiele pozytywnego zamieszania, począwszy od Artioma Wodiakowa po Aleksandra Loktaewa. Wierzymy, że Vadim będzie postrzegany jako równie charakterny i waleczny – mówił prezes Wojciech Domagała.

Kariera Rosjanina od kilku lat rozwija się na wysokim poziomie. To finalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w sezonie 2010 oraz dwukrotny srebrny medalista Indywidualnych Mistrzostw Rosji Juniorów (2010 i 2011) i Indywidualny Mistrz Rosji z sezonu 2013. W lidze polskiej do tej pory reprezentował barwy drużyn z Daugavpils, Gniezna, Piły, Krosna oraz Bydgoszczy.

Źródło: falubaz.com