Vaculik wraca na hit w Częstochowie – zapowiedź IX rundy #PGEE

Oczy całego sportowego świata zwrócone są na Rosję, gdzie trwają Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, ale w niedzielę to PGE Ekstraliga dostarczy największą dawkę emocji. W hicie kolejki CASH BROKER STAL Gorzów z wracającym do składu Martinem Vaculikiem zmierzy się z forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa. Rundę dla speeedwayekstraliga.pl zapowiada Piotr Kaczmarek.

Ponadto MRGARDEN GKM Grudziądz zrobi wszystko, by w starciu z  GRUPA AZOTY UNIA Tarnów wywalczyć trzy punkty, cenne w kontekście walki o utrzymanie. Oba spotkania będzie można zobaczyć na żywo w nSport+. Równie ciekawie zapowiadają się starcia FALUBAZ Zielona Góra – BETARD SPARTA Wrocław i FOGO UNIA Leszno – GET WELL Toruń, dlatego speedwayekstraliga.pl zachęca do tłumnego wypełnienia stadionów.

Kolejne ligowe zmagania dopiero 1 lipca, ponieważ weekend 23 – 24 czerwca to pauza w PGE Ekstralidze w związku z MŚ w Rosji.

Powrót do ligowego ścigania Martina Vaculika będzie najważniejszym wydarzeniem IX rundy #PGEE. Sam zawodnik zapowiadał przed tygodniem, że nie czuje już bólu, ale decyzje o starcie podejmie wtedy, gdy będzie na 100 procent gotowy do ścigania, bo chce być fair wobec trenera i klubu. Słowak w składzie CASH BROKER STAL Gorzów zastąpił Linusa Sundstroma i został awizowany w parze z Szymonem Woźniakiem. Trener forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa Marek Cieślak zdecydował się na identyczne ustawienie zespołu, jak przed tygodniem w Toruniu. W pierwszym meczu rozegranym na gorzowskim owalu góra okazali się podopieczni Stanisława Chomskiego 53:37.

W lidze nie mamy już niepokonanej drużyny, dlatego po raz pierwszy w tym sezonie w składzie FOGO UNIA Leszno Piotr Baron dokonał kilku roszad. W parze z Jarosławem Hampelem zobaczymy Australijczyka Brady Kurtza, druga seniorską parę będą tworzyć Emil Sayfutdinov i Janusz Kołodziej. Z juniorami pojedzie natomiast Piotr Pawlicki. W szeregach GET WELL Toruń Jacek Frątczak również zdecydował się na roszady względem ostatniego spotkania ligowego. Paweł Przedpełski pojedzie w parze z Jasonem Doylem, a Niels Kristian Iversen z Rune Holtą. W pierwszym meczu tych drużyn wygrała FOGO UNIA Leszno 53:37. Pojedynek na Smoczyku powinien dostarczyć nam wielu emocji. Podrażnione leszczyńskie byki po porażce w Tarnowie i nabierające wiatru w żagle po ostatnim zwycięstwie toruńskie anioły. Kto z tego starcia wróci z tarczą?

Po przegranych lubuskich derbach Patryk Dudek mówił, że Falubaz chce wygrywać, ale rywale okazują się lepsi. Zespół wie jaka jest sytuacja i wie co się dzieje. Trener Adam Skórnicki w awizowanym składzie ponownie postawił na Kacpra Gomólskiego. W odwodzie FALUBAZU Zielona Góra pozostają jeszcze Jacob Thorsell, który będzie trenował na W69 i Martin Smolinski. Niemiec w sobotę ma GP na długim torze na południu Francji i nie będzie miał okazji trenować na zielonogórskim torze. Na pozycji młodzieżowej pojawił się Damian Pawliczak, a w klubie czekają do końca na wyniki konsultacji lekarskiej po upadku Sebastiana Niedźwiedzia. W szeregach  BETARD SPARTA Wrocław trener Rafał Dobrucki postanowił, że Vaclav Milik pojedzie z juniorami, a w parze z Janowskim zobaczymy Maxa Fricke. W pierwszym meczu wrocławianie wygrali 48:42 i sprawa punktu bonusowego pozostaje otwartą kwestią.

Nie ma rewolucji w składach MRGARDEN GKM Grudziądz i GRUPA AZOTY UNIA Tarnów. U gospodarzy trener Robert Kempiński – w porównaniu z meczem z Wrocławiem – dokonał jednej kosmetycznej korekty. Prowadzącym parę będzie tym razem Krzysztof Buczkowski, a doparowym Antonio Lindbaeck. W pierwszym meczu w Tarnowie wygrały „Jaskółki” 48:42.

16:30 FALUBAZ Zielona Góra – BETARD SPARTA Wrocław
Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Tomasz Welc
Bilety: dziecięcy od 10 zł, ulgowy od 30 zł, normalny od 40 zł do kupienia TUTAJ.

16:30 MRGARDEN GKM Grudziądz – GRUPA AZOTY UNIA Tarnów (live nSport+ HD)
Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Krzysztof Guz
Bilety: ulgowy od 25 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ.

19:00 FOGO UNIA Leszno – GET WELL Toruń
Sędzia: Remigiusz Substyk
Komisarz toru: Krzysztof Okupski
Bilety: ulgowy od 22 zł, normalny od 32 zł do kupienia TUTAJ.

19:00 forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa – CASH BROKER STAL Gorzów (live nSport+ HD)
Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Bilety: ulgowy od 25 zł, normalny od 35 zł do kupienia TUTAJ.

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy tekstowe relacje LIVE ze wszystkich ligowych spotkań, które będą wzbogacone multimediami zza kulis meczów. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika każdego meczu – Rajdera Meczu, a w kończącym ligową kolejkę magazynie w nSport+ na profilu FB Rajdera Kolejki. W aplikacji zapraszamy do #TyperPGEE.


Piotr Kaczmarek
Fot. Dariusz Ryl