Udana inauguracja w PGE Ekstralidze Patricka Hansena

Fot. Stal Gorzów

W pierwszej j rundzie PGE Ekstraligi MOTOR Lublin pokonał MOJE BERMUDY STAL Gorzów 46:44. Udany debiut w barwach gorzowskiej ekipy zaliczył Patrick Hansen, zdobywając 7 punktów i 2 bonusy.

Patrick Hansen ma za sobą udany sezon w EWINNER 1. Lidze Żużlowej. Kibice, sztab szkoleniowy mieli nadzieję, że Duńczyk równie dobrze spisze się w PGE Ekstralidze, tak też się stało. Mimo że sparingi w wykonaniu nowego zawodnika MOJE BERMUDY STALI Gorzów, nie zawsze układały się po jego myśli. W swoim debiucie ligowym jednak wywalczył 7 punktów i 2 bonusy. – Nie jestem do końca zadowolony, bo jednak przegraliśmy. Ta przegrana boli. Teorie niektórych osób, które mówiły, że będę zadowolony, jak zrobię na mecz 5-6 punktów, to nieprawda. Zrobiłem 7, a i tak nie wygraliśmy. Nie był to najgorszy debiut, ale będę robił wszystko, aby w kolejnych meczach było lepiej. Poszło mi zdecydowanie dobrze, niż na treningach i sparingach Cieszę się, że udało mi się zrobić trochę tych punktów, ale mogło być jednak wyżej – wyjaśnił 23-latek w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl.

– Kibice w Gorzowie swoim dopingiem dawali duże wsparcie. Nie mogę się doczekać kolejnego spotkania tu. Liczę, że fani gorzowscy nadal będą nas mocno wspierać – stwierdził Duńczyk.

Mimo przegranego spotkania Stanisław Chomski był zadowolony z postawy nowego zawodnika. – Jestem bardzo zadowolony z występu Patricka Hansena. Przed meczem rozpisując program, liczyłem na punkty, jednak moim zdaniem zrobił więcej, niż wielu sobie zakładało. Pokazał dynamiczną i twardą jazdę. Spięcia z Dominikiem Kuberą pokazały, że to jest twardy zawodnik – powiedział szkoleniowiec MOJE BERMUDY STALI Gorzów po zakończonym spotkaniu.

W drugiej rundzie PGE Ekstraligi gorzowski zespół uda się do Leszna, gdzie powalczy o swoje pierwsze ligowe punkty. Transmisja LIVE 17 kwietnia (godz. 16:30) na antenie CANAL+ SPORT 5.            

Aleksandra Gucia