U24 Ekstraliga: zacięty pojedynek w Toruniu. Kolejne zwycięstwo ARGED MALESA Ostrów Wlkp.

Fot. Róża Koźlikowska

28 czerwca na torach w Gorzowie, Lublinie, Grudziądzu i Toruniu odbyła się 9. runda U24 Ekstraligi. Mimo upalnych warunków atmosferycznych, udało się rozegrać wszystkie spotkania, które przyniosły ciekawe rozstrzygnięcia.

MOTOR Lublin – ARGED MALESA Ostrów 40:49

W Lublinie górą byli goście. Początek spotkania należał do żużlowców z Ostrowa, potem gospodarze starali się odrabiać straty, jednak nie było to łatwe przy świetnej dyspozycji młodzieżowców gości.  Najskuteczniejszymi żużlowcami w drużynie ARGED MALESY Ostrów Wlkp. byli Sebastian Szostak (15+1) i Jakub Krawczyk (14+1). Najwięcej punktów dla miejscowych wywalczył Mateusz Tudzież (9).

Pełna relacja z meczu TUTAJ

KS Toruń –  AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno 47:43

Zawody rozegrane na Motoarenie były zacięte, a o wyniku spotkania zadecydowały biegi nominowane. Gościom, mimo przegranej, udało się zachować punkt bonusowy. Leszczynianie nadal są liderem rozgrywek. Najsolidniej punktującym zawodnikiem w drużynie gospodarzy był Krzysztof Lewandowski (12). W zespole przyjezdnych dobrze spisał się Keynan Rew (13).

Wyniki spotkania w Toruniu TUTAJ

GKM Grudziądz – WŁÓKNIARZ Częstochowa 47:42

Zespół z Częstochowy poniósł porażkę na torze w Grudziądzu. Gospodarze zgarnęli również punkt bonusowy, ponieważ zwyciężyli w pod Jasną Górą. Miejscowych do zwycięstwa poprowadzili Emil Breum Ankersen (11+1) i Norbert Krakowiak (11). W barwach WŁÓKNIARZA Częstochowa dobre zawody odjechali Marko Levishyn (14) i Jonas Jeppesen (12).

Relacja dostępna TUTAJ

STAL Gorzów – WTS SPARTA Wrocław 40:50

Gorzowianie musieli uznać wyższość drużyny z Wrocławia. Mecz był wyrównany. Jednak końcówka spotkania należała do gości, którzy już w 14, biegu dnia zapewnili sobie zwycięstwo. Liderami WTS Sparty byli Bartłomiej Kowalski (14) i Michał Curzytek (12+1). Najwięcej punktów dla STALI wywalczyli Wiktor Jaśinski (12) i Oskar Paluch (10+1).

Punktacja z meczu TUTAJ

Aktualna tabela U24 Ekstraliga TUTAJ

Klasyfikacja indywidualna U24 Ekstraliga TUTAJ

Aleksandra Gucia