U24 Ekstraliga: wysokie zwycięstwo MOTORU Lublin, wyrównane spotkanie w Grudziądzu

Fot. Róża Koźlikowska

2 maja na stadionie w Ostrowie Wlkp. została rozegrana zaległa runda inauguracyjna. Z kolei 3 maja w czterech ośrodkach żużlowych rozegrano drugą kolejkę.

ARGED MALESA Ostrów – GKM Grudziądz 49:40 (1. runda)

Najwięcej punktów dla drużyny gospodarzy wywalczył Jakub Poczta (13). Najskuteczniejszym żużlowcem w zespole gości był Kacper Łobodziński (13).  Zawody pechowo zakończyły się dla Matiasa Nielsena i Jakuba Krawczyka. Na szczęście u zawodników z Ostrowa nie wykryto złamań, jednak czeka ich przerwa w startach.

Szczegółowe informacje TUTAJ

AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno – STAL Gorzów 51:39 (2. runda)

Leszczyńska młodzież pokonała drużynę z Gorzowa. Było to drugie zwycięstwo zespołu z Leszna w rozgrywkach U24 Ekstraliga. Po stronie gospodarzy najlepiej zaprezentował się Keynan Rew (14). W drużynie gości dobre zawody odjechał Wiktor Jasiński (11). Na wyróżnienie zasłużył także Timi Salonen (8).

Punkty drużyn dostępne TUTAJ

GKM Grudziądz – WTS SPARTA Wrocław 45:44 (2. runda)

Wyrównane spotkanie odbyło się na torze w Grudziądzu. Miejscowi pokonali tylko jednym punktem drużynę z Wrocławia. W zespole gospodarzy najlepiej punktującym zawodnikiem okazał się Kacper Pludra (13). Najskuteczniejszym żużlowcem we wrocławskiej ekipie był Bartłomiej Kowalski (15).

Więcej o meczu TUTAJ

MOTOR Lublin – WŁÓKNIARZ Częstochowa 69:21 (2. runda)

Mecz w Lublinie zakończył się wysokim zwycięstwem miejscowego MOTORU. Najwięcej punktów dla gospodarzy wywalczył Marius Hillebrand (13). W zespole gości dobrze zaprezentował się Jordan Jenkins (9), który wraz z Andriy Rozaliukiem (8) starali się walczyć z rywalami.

Wyniki meczowe dostępne są TUTAJ

KS Toruń –  ARGED MALESA Ostrów 40:50 (2. runda)

Na Motoarenie ostrowianie pokonali drużynę gospodarzy. Było to jedyne zwycięstwo gości w drugiej rundzie rozgrywek U24 Ekstralidze w tym dniu. Na toruńskim obiekcie świetnie poradził sobie Tim Soerensen (16). W zespole gospodarzy najskuteczniejszym zawodnikiem okazał się Karol Żupiński (12).

Informacje o meczu TUTAJ

Aleksandra Gucia