U24 Ekstraliga: wysokie zwycięstwo drużyn z Wrocławia i Ostrowa. Znani finaliści

2 sierpnia na torach w Gorzowie, Ostrowie, Wrocławiu i Częstochowie odbyła się 13. runda U24 Ekstraligi. Wysokie zwycięstwo odniosły zespoły z Wrocławia i Ostrowa. Kolejka ta wyłoniła także finalistów premierowej odsłony rozgrywek. W Gorzowie pechowo zawody zakończyły się dla Jakuba Stojanowskiego.

ENEA STAL Gorzów – AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno  47:43

Mecz na stadionie im. Edwarda Jancarza zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Spotkanie od samego początku było bardzo zacięte. Niestety w szóstej gonitwie dnia na tor upadł Jakub Stojanowski. Żużlowiec gorzowskiego klubu pojechał do szpitala na badania. Mimo to, osłabieni miejscowi poradzili sobie z drużyną z Leszna. Wśród gospodarzy najlepiej zaprezentował się Mathias Pollestad (10). W zespole gości najskuteczniejszym zawodnikiem był Jonas Knudsen (14+3). Leszczyńska ekipa zapewniła sobie udział w finale U24 Ekstraligi.

Pełne wyniki dostępne TUTAJ

WŁÓKNIARZ Częstochowa – MOTOR Lublin 44:46

W Częstochowie minimalnie lepsi okazali się goście. Zawody były bardzo emocjonujące, a pierwsza część meczu była wyrównana. W 6. biegu częstochowianie zwyciężyli 5:1 i wyszli na prowadzenie. Wyścigi 9. i 11. ułożył się na korzyść gości. Przed nominowanymi był remis, a o końcowym wyniku zadecydowała 14. gonitwa dnia, gdzie przyjezdni wygrali 4:2. Najwięcej punktów dla MOTORU Lublin wywalczył Mateusz Tudzież (14). W drużynie WŁÓKNIARZA bezbłędny był Jonas Jeppesen (15).

Punktacja z meczu TUTAJ

ARGED MALESA Ostrów – KS Toruń  64:26

Ostrowianie zdeklasowali drużynę z Torunia. Kibice zgromadzeni na stadionie byli świadkami jednostronnego widowiska. Gospodarze udowodnili, że drzemie w nich duży potencjał. W drużynie miejscowych najlepiej zaprezentowali się Jakub Poczta (12+2) i Matias Nielsen (12). Honoru zespołu z Torunia dzielnie bronił Krzysztof Lewandowski, który wywalczył 12 „ oczek”. Ostrowianie są również pewni awansy do finału U24 Ekstraligi, gdzie zmierzą się z ekipą z Leszna.

Wyniki spotkania dostępne TUTAJ

WTS SPARTA Wrocław – GKM Grudziądz 61:29

Mecz na stadionie Olimpijskim zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy. Wrocławianie od samego początku kontrolowali przebieg spotkania. Najlepszymi zawodnikami po stronie miejscowych byli Bartłomiej Kowalski (13) i Nick Skorja (13+1). W GKM-ie wyróżnili się Kacper Pludra (11) i Kacper Łobodziński (10).

Relacja dostępna TUTAJ

Tabela U24 Ekstraligi TUTAJ
Lista klasyfikacyjna dostępna TUTAJ

Aleksandra Gucia