U24 Ekstraliga: wysokie wygrane drużyn z Torunia i Gorzowa na inaugurację

Fot. Patryk Kowalski

We wtorkowe popołudnie w trzech ośrodkach żużlowych odbyła się inauguracyjna runda U24 Ekstraligi. Wysokie zwycięstwa odnotowały KS Toruń i STAL Gorzów. Z kolei w Ostrowie Wlkp. turniej został odwołany ze względu na niekorzystny stan toru wynikający z opadów deszczu.

STAL Gorzów – MOTOR Lublin 67:21

Najskuteczniejszym żużlowcem w zespole gospodarzy był Timi Salonen (15). Wśród gości najwięcej punktów dla drużyny z Lublina uzyskał Fraser Bowes. Turniej pechowo zakończył się dla Mateusza Tudzieża, który w 14. gonitwie dnia zaliczył upadek i nie był zdolny do kontynuowania zawodów.

Szczegóły meczu TUTAJ

#U24Ekstraliga #GORLUB ➡️ Wygrywamy inauguracyjne spotkanie z Speedway Motor Lublin 💪 Gratulacje Stalowcy 👏➖#StalowaRodzina2022 #75LatStali Stal Gorzów Gorzów

Posted by Stal Gorzów on Tuesday, April 26, 2022

WŁÓKNIARZ Częstochowa – AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno 36:54

Młodzieżowa drużyna z Leszna poszła śladami „seniorskiej” ekipy i wygrała w Częstochowie. W zespole gości najwięcej punktów zdobył Jesper Knudsen (13). Najlepszym żużlowcem w zespole gospodarzy był Jonas Jeppesen (13).

Szczegóły meczu TUTAJ

WTS SPARTA Wrocław – KS Toruń 26:60

Na obiekcie w Opolu, wrocławianie wysoko przegrali z zespołem z Torunia. W drużynie gospodarzy najlepiej zaprezentował się Michał Curzytek (11). Z kolei najskuteczniejszym zawodnikiem gości był Emil Portner (13).

Szczegóły meczu TUTAJ

Debiut #U24Ekstraliga na zdjęciach autorstwa Foto Roman Biliński ⤵️

Posted by WTS Sparta Wrocław on Wednesday, April 27, 2022

Aleksandra Gucia