U24 Ekstraliga: wyrównane mecze w Lesznie i Grudziądzu. Premierowa wygrana WTS SPARTY

Fot. Róża Koźlikowska

W 4. rundzie rozgrywek nie brakowało emocji do ostatnich biegów. Takie mecze obejrzeć można było w Lesznie oraz Grudziądzu. Wysoką wygraną zanotował KS Toruń, a pierwsze zwycięstwo w U24 Ekstraliga odniosła WTS SPARTA.

AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno –  ARGED MALESA Ostrów 45:45

Derby Wielkopolski zakończyły się remisem. W Lesznie spotkały się dwa niepokonane zespoły w rozgrywkach. Mecz był wyrównany, a o wyniku zadecydowała ostatnia gonitwa dnia. Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gospodarzy był Keynan Rew (11). W drużynie gości świetnie zaprezentował się Matias Nielsen (12).

Szczegóły meczu dostępne są TUTAJ

GKM Grudziądz – STAL Gorzów 44:45

W zawodach w Grudziądzu minimalnie lepsi okazali się goście. W pierwszym wyścigu padł wynik 5:0 dla miejscowych. Pod taśmę podjechało czterech zawodników, jednak po upływie dwóch minut nie byli gotowi żużlowcy z Gorzowa i zostali wykluczeni. Najlepiej punktującym zawodnikiem wśród gospodarzy był Emil Breum (13). Najwięcej punktów dla Stali Gorzów wywalczył Mateusz Bartkowiak (9).

Wyniki meczu TUTAJ

KS Toruń – MOTOR Lublin 63:27

Torunianie wysoko pokonali zespół z Lublina. Była to ich trzecia wygrana w U24 Ekstralidze, tym samym awansowali na 2. miejsce w tabeli. Wśród gospodarzy liderem był Emil Portner (14+1). W drużynie gości honor ratował Mateusz Tudzież (10), który zanotował dwie „trójki” na swoim koncie.

Punktacja z meczu w Toruniu TUTAJ

Wysokie zwycięstwo w 4️⃣ rundzie #U24Ekstraliga 💥 #TORLUB 6️⃣3️⃣:2️⃣7️⃣ 🟡🔵⚪️ #ŻyjeMyŻużlem

Posted by Klub Sportowy Toruń on Tuesday, May 17, 2022

WŁÓKNIARZ Częstochowa – WTS SPARTA Wrocław 40:50

Mecz w Częstochowie zakończył się wygraną zespołu z Wrocławia. Dla WTS-u była to pierwsza wygrana w U24 Ekstraliga, z kolei WŁÓKNIARZ nadal pozostaje bez zwycięstwa. Najskuteczniejszym żużlowcem w drużynie miejscowych był Jonas Jeppesen (15). Najlepiej wśród gości spisał się Bartłomiej Kowalski (11).

Wyniki spotkania TUTAJ

Drużyna Włókniarza Częstochowa U-24 podejmowała w dniu dzisiejszym WTS Spartę Wrocław U-24. Spotkanie zakończyło się…

Posted by Włókniarz Częstochowa on Tuesday, May 17, 2022

Tabela U24 Ekstraliga dostępna jest TUTAJ

Aleksandra Gucia