U24 Ekstraliga: pierwsze punkty WŁÓKNIARZA Częstochowa. Udany debiut Oskara Palucha

Fot. Patryk Kowalski

21 czerwca na torach w Lesznie, Ostrowie, Częstochowie i Opolu odbyła się 8. kolejka U24 Ekstraligi. Pierwszą porażkę w tym sezonie poniosła drużyna ARGED MALESA Ostrów Wlkp., natomiast premierowe zwycięstwo w rozgrywkach zanotował WŁÓKNIARZ Częstochowa.

ARGED MALESA Ostrów Wlkp. – STAL Gorzów 40:50

W Ostrowie niepodziewanie zwyciężyli goście. Udany debiut w rozgrywkach U24 Ekstraligi zaliczył Oskar Paluch (10+1). Oprócz debiutanta, w zespole z Gorzowa świetnie pojechali Daniel Klima (10+1) i Anders Row (10+1). W drużynie miejscowych dobrze zaprezentowali się Jakub Krawczyk (12) i Tim Sorensen (10+1).

Pełna punktacja TUTAJ

WŁÓKNIARZ Częstochowa – KS Toruń 46:44

Zawody w Częstochowie były zacięte, a o wyniku spotkania zadecydował bieg 15. WŁÓKNIARZ uzyskał pierwsze punkty, jednak nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli. W drużynie gospodarzy fenomenalnie spisał się Jonas Jeppesen (komplet 18 punktów). Najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole gości był Krzysztof Lewandowski (10).

Więcej o meczu TUTAJ

AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno – GKM Grudziądz  56:34

Zespół z Grudziądza poniósł porażkę na torze w Lesznie. Pechowo zawody zaczął Norbert Krakowiak, który w czwartej gonitwie dnia, po minięciu linii mety, zahaczył o bandę i upadł na tor. Żużlowcowi jednak nic poważnego się nie stało, co przekazał sam zainteresowany poprzez media społecznościowe. Miejscowych do zwycięstwa poprowadzili Damian Ratajczak (12+2) i Keynan Rew (12+1). W drużynie przyjezdnych dobrze zaprezentowali się Kacper Pludra (13) i  Emil Breum Ankersen (12).

Relacja dostępna TUTAJ

WTS SPARTA Wrocław – MOTOR Lublin 54:36

Wrocławianie pewnie pokonali zespół z Lublina. Początek spotkania był wyrównany, jednak od jedenastego biegu, miejscowi powiększali swoją przewagę. Liderem WTS SPARTY był Nick Skorja (11). W barwach MOTORU Lublin świetne zawody odjechał Mateusz Cierniak (14).

Wyniki ze spotkania TUTAJ

Tabela U24 Ekstraliga TUTAJ

Klasyfikacja indywidualna TUTAJ

Aleksandra Gucia