U24 Ekstraliga: niespodzianka w Lesznie. Przerwane zawody w Grudziądzu

Fot. Marcin Kubiak

26 lipca na torach w Toruniu, Grudziądzu i Lesznie, odbyła się 12. runda U24 Ekstraligi. Mecz w Grudziądzu został przerwany po 8. wyścigu z powodu opadów deszczu. Z kolei w Częstochowie spotkanie nie doszło do skutku.

KS Toruń – STAL Gorzów 47:43

Spotkanie na Motoarenie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Zawody były wyrównane. Kluczowy okazał się bieg 12., gdzie miejscowi wygrali podwójnie. Gorzowianie nie byli w stanie odrobić straty. Najskuteczniejszym żużlowcem w zespole z Torunia był Zach Cook (11+1). Najlepiej w drużynie przyjezdnych spisał się Wiktor Jasiński (11).

Pełna relacja TUTAJ

AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno – WTS SPARTA Wrocław 44:46

W Lesznie minimalnie lepsi okazali się goście. Mecz od samego początku był bardzo zacięty. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji i byli świadkami kilku fantastycznych biegów. W zespole miejscowych dobre zawody odjechał Damian Ratajczak (13+1). W drużynie z Wrocławia najsolidniejszym żużlowcem był Bartłomiej Kowalski (13).

Wyniki dostępne są TUTAJ

GKM Grudziądz – MOTOR Lublin 25:23

Mecz w Grudziądzu zakończył się po 8. biegu z powodów opadów deszczu. Najwięcej punktów dla gospodarzy wywalczył Seweryn Orgacki (10). Wśród gości najlepiej zaprezentował się Mateusz Tudzież (6).

Punktacja z meczu TUTAJ

 

Aleksandra Gucia