U24 Ekstraliga: derby na remis. Pogoda zwyciężyła w Częstochowie

Fot. Marcin Karczewski

5 lipca na torach w Ostrowie, Toruniu i Lesznie odbyła się 10. runda U24 Ekstraligi. Spotkanie w Częstochowie zostało odwołane z powodu opadów deszczu, natomiast bardzo wyrównaną rywalizację obejrzeli kibice w Toruniu. Kolejną wygraną zanotowały ekipy z Leszna i Ostrowa Wlkp.

ARGED MALESA Ostrów – WTS SPARTA Wrocław 50:40

Spotkanie w Ostrowie zakończyło się triumfem drużyny gospodarzy. Mimo licznych kontuzji, z jakimi borykają się ostrowianie, to obecnie zajmują drugie miejsce w rozgrywkach. W zespole miejscowych fenomenalnie spisali się Jakub Krawczyk (16+1) i Tim Sorensen (13+3).  Najskuteczniejszym zawodnikiem po stronie gości był Bartłomiej Kowalski (14).

Wyniki meczu TUTAJ

AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno – MOTOR Lublin 57:33

W Lesznie gospodarze nie dali szans drużynie przyjezdnych i dzięki kolejnej wygranej umocnili się na pozycji lidera. Najsolidniej punktującymi zawodnikami w drużynie gospodarzy byli Keynan Rew (14) i Damian Ratajczak (12). Honoru zespołu MOTORU Lublin bronił Antti Vuolas (11).

Relacja ze spotkania TUTAJ

KS Toruń – GKM Grudziądz 45:45

Na brak emocji nie mogli narzekać kibice, którzy wybrali się na Motoarenę. Derby kujawsko-pomorskie zakończyły się remisem. Gospodarze od początku kontrolowali przebieg spotkania. Jednak w ostatniej gonitwie dnia goście wygrali 5:1 i wyrwali remis. Najwięcej punktów dla KS Toruń wywalczyli Krzysztof Lewandowski (12+1) i Mateusz Affelt (11+1). Liderem GKM-u Grudziądz był Kacper Pludra (15).

Punktacja dostępna TUTAJ

Tabela U24 Ekstraliga TUTAJ
Klasyfikacja indywidualna TUTAJ

Aleksandra Gucia