U24 Ekstraliga: AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno liderem rozgrywek

Fot. Marcin Kubiak

W ramach 6. rundy U24 Ekstraligi odbyły się trzy spotkania: na torach w Lesznie, Ostrowie i Częstochowie. Zawody w Opolu między WTS SPARTĄ Wrocław a STALĄ Gorzów zostały przełożone z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

AGROMIX POLCOPPER UNIA Leszno – KS Toruń 57:33

Spotkanie w Lesznie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy. Najskuteczniejszymi żużlowcami w zespole miejscowych byli Jonas Knudsen (13+2) i Keynan Rew (14+1).  Najwięcej punktów dla gości wywalczyli Denis Zieliński (8+2) i Bastian Pedersen (8).

Pełna relacja z meczu TUTAJ

WŁÓKNIARZ Częstochowa – GKM Grudziądz 37:53

Mecz w Częstochowie zakończył się niezaprzeczalnym zwycięstwem gości. W zespole gospodarzy dobre występy zanotowali Jonass Jeppesen (10) i Marko Levishyn (9+1).  W drużynie z Grudziądza świetne zawody odjechał Kacper Pludra (14). Na wyróżnienie zasłużyli także Norbert Krakowiak (13+2) i Emil Breum (13+1). Groźny upadek zanotował Kajetan Kupiec. Zawodnik poinformował, że nie odniósł on złamań, jest tylko mocno poobijany.

Pełne wyniki TUTAJ

ARGED MALESA Ostrów – MOTOR Lublin 52:37

Ostrowianie wysoko pokonali zespół z Lublina.  Gospodarze w obecnej chwili zajmują drugie miejsce w tabeli. Liderem wśród miejscowych był Matias Nielsen (14+1). W drużynie gości honor ratował Mateusz Cierniak (11), który zanotował dwie „trójki” na swoim koncie.

Relacja z meczu TUTAJ

WTS SPARTA Wrocław – STAL Gorzów (mecz przełożony na 11 lipca)

Tabela U24 Ekstraliga TUTAJ

Klasyfikacja indywidualna TUTAJ

Aleksandra Gucia