Typuj z PGE Ekstraligą: Zaległości nadrobione. Półmetek fazy zasadniczej już blisko

Fot. Ewelina Włoch

W miniony weekend odrabialiśmy zaległości w PGE Ekstralidze. W piątek mecze 5. rundy, w niedzielę 4. rundy, zaś tydzień wcześniej rozegrana została 6. runda najlepszej żużlowej ligi świata. Tym samym poznaliśmy rozstrzygnięcia naszej zabawy w aplikacji mobilnej – Typer PGE Ekstraligi.

W 5. rundzie aż pięciu najlepszych Typerów uzyskało taką samą liczbę punktów – po 17 „oczek”. Jednak najlepszy czas i zwycięstwo zanotował Przemek123. Kolejne lokaty zajęli kolejno: Maciej Chomski, Kamil Nowak- Bk4yA3Dsz, MatZab01 oraz Szymon Tkaczyk.

Uzupełnieniem weekendowych emocji i kolejną szansą dla Typerów na uzyskanie punktów były dwa zaległe spotkania z 4. rundy PGE Ekstraligi. Triumfatorem tej rundy został Robert Wojciechowski-MkdGb2a3M, który zapisał na swoim koncie 15 punktów. Drugie miejsce przypadło użytkownikowi o nicku Jorgi, natomiast trzecią lokatę uzyskał RafalCza. Obaj, podobnie jak triumfator 4. rundy Typera, uzyskali po 15 punktów, a o wszystkim zdecydował czas typowania, zgodnie z regulaminem.

Z kolei podczas poprzedniego weekendu rozegrano mecze 6. rundy PGE Ekstraligi. Dodajmy, że były to pierwsze spotkania z udziałem publiczności. Ta kolejka padła łupem użytkownika o nicku Quercus, zdobywcy 15 „oczek”. Za jego plecami uplasowali się: nemes, Kostar5 i Irasd26. Wszyscy trzej zajęli kolejno miejsca 2., 3. i 4. gromadząc taką samą liczbę punktów, jak triumfator tej rundy.

Przypomnijmy, iż w każdej z rund Typera uzyskać można maksymalnie 24 punkty.

W poszczególnych kategoriach typowaniach liderami na tę chwilę są:

  • wyniki meczów – Pozari (32 pkt)
  • liderzy drużyn – vertez 2489 (30 pkt)
  • lepszy z pary – Adamittto (20 pkt)

W trwającym sezonie odjechano 24 mecze, a do uzyskania w Typerze PGE Ekstraligi były 144 punkty. Liderem klasyfikacji generalnej jest Pozari, zdobywca 70 punktów. „Oczko” mniej na swoim koncie zapisał Kacper Tomaszewski. Podium obecnej klasyfikacji generalnej z 68 uzyskanymi punktami uzupełnia MarZab01. Taką samą zdobycz punktową zanotowali typerzy z miejsca 4. i 5. – Skrzypoo i Paweł Witek.

Na ten moment Typer PGE Ekstraligi zgromadził dokładnie 8350 użytkowników. Przypominamy, iż w dalszym ciągu można dołączyć do naszej zabawy w oficjalnej aplikacji PGE Ekstraligi. Typy na 7. rundę można zgłaszać do najbliższego piątku, do godz. 16:00.

Przed Typerami kolejne cztery spotkania:

28.05 (piątek) godz. 18:00 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
28.05 (piątek) godz. 20:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – EWINNER APATOR Toruń
30.05 (niedziela) godz. 16:30 MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – BETARD SPARTA Wrocław
30.05 (niedziela) godz. 19:15 MOTOR Lublin – FOGO UNIA Leszno

Oczywiście kolejny raz nie mogło również zabraknąć głosowania na Rajdera Meczu. Kibice swoimi głosami wybrali najlepszych żużlowców poszczególnych spotkań.

Wyniki z 4. rundy PGE Ekstraligi:

EWINNER APATOR Toruń – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz 55:35

Rajder Meczu: Tego dnia kibice wybrali Roberta Lamberta, który wygrał z pozostałymi żużlowcami sporą przewagą, ponieważ zgromadził 67.46 procent głosów. Nic dziwnego, ponieważ Lambert zapisał na swoim koncie 14 punktów w pięciu startach.

MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – MOTOR Lublin 44:46

Rajder Meczu: Wybór padł na zawodnika drużyny gości. Mateusz Cierniak, który był solidnym punktem drużyny i dołożył do dorobku lublinian 8 oczek.

MOJE BERMUDY STAL Gorzów – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa 44:46

Rajder Meczu: Po raz kolejny Rajderem Meczu został junior. W tym wypadku był to Jakub Miśkowiak, który mocno przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny – zdobył 14 punktów w 5 startach.

BETARD SPARTA Wrocław – FOGO UNIA Leszno 47:43

Rajder Meczu: Wybrany głosami kibiców Maciej Janowski, był fenomenalny tego wieczoru i uzbierał dla wrocławian 14 punktów, ciesząc swoich fanów widowiskową jazdą.

Rajder 4. rundy – Jakub Miśkowiak

Wyniki z 5. rundy:

ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – BETARD SPARTA Wrocław 38:52

Rajder Meczu: Maciej Janowski świetnie czuł się na częstochowskim torze i zdobył 15 punktów i 2 bonusy, prowadząc wrocławian do zwycięstwa.

MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – MOJE BERMUDY STAL Gorzów 40:50

Rajder Meczu: Patryk Dudek to wybrany przez kibiców najlepszy zawodnik tego spotkania. Zdobył on na swoim domowym torze aż 16 punktów.

MOTOR Lublin – EWINNER APATOR Toruń 51:39

Rajder Meczu: Najlepszym zawodnikiem tego wieczoru był Rosjanin Grigorij Laguta, który jak zawsze cieszył wszystkich widowiskowym ściganiem.

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – FOGO UNIA Leszno 39:51

Rajder Meczu: Zdobywając 48,68 procent głosów, Rajderem wybrany został Jason Doyle, który zapisał na swoim koncie 13 punktów oraz bonus.

Rajder 5. rundy – Jason Doyle

Wyniki 6. rundy:

FOGO UNIA Leszno – MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra 54:36

Rajder Meczu: Zawodnikiem tego spotkania został Janusz Kołodziej, który zapisał na swoim koncie komplet punktów w czterech biegach (12).

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – MOTOR Lublin 45:45

Rajder Meczu: W tym spotkaniu, którego wynik pokazuje, że było bardzo emocjonujące, Rajderem został Nicki Pedersen.

EWINNER APATOR Toruń – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa 41:49

Rajder Meczu: Kolejny raz świetny na torze okazał się junior gości Jakub Miśkowiak, który zdobył 13 punktów i bonus.

BETARD SPARTA Wrocław – MOJE BERMUDY STAL Gorzów 52:38

Rajder Meczu: Najlepszym zawodnikiem tego wieczoru, według głosów kibiców, był Maciej Janowski (13+1).

Rajder 6. rundy – Janusz Kołodziej

Agnieszka Zimnoch
Adrian Niemczak