Typuj z PGE Ekstraligą: Wyjątkowa #RundaDlaNiny za nami. Show w Zielonej Górze

Fot. Patryk Kowalski

#RundaDlaNiny – pod takim hasztagiem odjechaliśmy ostatnią, 10. rundę PGE Ekstraligi. Całe środowisko żużlowe zjednoczyło się, bo wspomóc leczenie Niny, siostrzenicy sędziego Pawła Słupskiego. Zabieg terapii genowej, na które to zbierane są środki finansowe jest jedyną szansą na ratunek dla 2-letniej dziewczynki. Wszystkie cztery spotkania minionej kolejki obfitowały w emocje, jednak najlepsze widowisko zgotowały drużyny MARWIS.PL FALUBAZU i ELTROX WŁÓKNIARZA. Na kibiców, jak w każdej kolejce czekały emocje związane z Typerem i wyborem Rajdera każdego spotkania.

Najskuteczniejszym Typerem 10. rundy został Bartek Kyc, który jako jedyny zgromadził 16 punktów. „Oczko” mniej na swoich kontach zapisali użytkownicy z miejsc 2.-7., przy czym podium przypadło użytkownikom sroscoe i Emanuel Postawa. Na dalszych pozycjach uplasowali się kolejno: Grzesiek Berej, picaaa, Dwidmackowiak5000 oraz Krzysiekrzad. Przypomnijmy, że w każdej z poszczególnych rund zdobyć można maksymalnie 24 punkty.

Do zmian względem wyników z ostatniej, 9. rundy nie doszło w czołówce klasyfikacji generalnej Typera. Pozycję lidera nadal zajmuje Skrzypoo, zdobywca 117 punktów. Za jego plecami uplasowali się kolejno Kacper Tomaszewski i Paweł Witek – obaj zapisali na swoich kontach po 113 punktów. Czwartą lokatę zajmuje Poleder (110 pkt.), zaś piąte miejsce na ten moment przypada użytkownikowi o nicku Guru (110 pkt.). Dodajmy, że w dotychczasowej rozgrywce do zdobycia było maksymalnie 240 punktów.

W poszczególnych kategoriach typowania na ten moment najskuteczniejsi są:

  • wyniki meczów – Skrzypoo (51 pkt.)
  • liderzy drużyn – Artur Woinka-S1JhwZjcb (47 pkt.)
  • lepszy z pary – Piotr Plewowski (30 pkt.)

W naszej zabawie bierze udział już ponad 9170 użytkowników. Zachęcamy do dołączenia i sprawdzenia swoich sił w Typerze PGE Ekstraligi w oficjalnej aplikacji mobilnej. Typy na najbliższą, 11. rundę zgłaszać można do najbliższego piątku, 2 lipca, do godziny 16:00.

W zbliżającej się kolejnej, 11. rundzie PGE Ekstraligi na Typerów jak zwykle czekają cztery spotkania:

  • 02.07 (piątek) godz. 18:00 MOTOR Lublin – MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra
  • 02.07 (piątek) godz. 20:30 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – MOJE BERMUDY STAL Gorzów
  • 04.07 (niedziela) godz. 16:30 ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – EWINNER APATOR Toruń
  • 04.07 (niedziela) godz. 19:15 FOGO UNIA Leszno – BETARD SPARTA Wrocław

Poniżej podsumowanie głosowania na Rajdera Meczu oraz Rajdera Kolejki:

MOJE BERMUDY STAL Gorzów – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz 49:41

Rajder Meczu: Szymon Woźniak – najlepszym zawodnikiem według głosów kibiców okazał się Szymon Woźniak, który dołożył do wygranej drużyny 7 punktów.

EWINNER APATOR Toruń – FOGO UNIA Leszno 41:49

Rajder Meczu – Piotr Pawlicki – zawodnik gości świetnie prezentował się na toruńskim torze i zanotował aż 13 punktów.

MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa 44:46

Rajder Meczu – Piotr Protasiewicz – głosami kibiców wybrano zawodnika gospodarzy, który walecznie zdobył 11 punktów podczas spotkania.

BETARD SPARTA Wrocław – MOTOR Lublin 51:39

Rajder Meczu – Maciej Janowski, kolejny raz zostaje już Rajderem Meczu, tym razem dodając do dorobku swojej drużyny 13+1 punktów.

RAJDER KOLEJKI : PIOTR PAWLICKI

Agnieszka Zimnoch

Adrian Niemczak