Typuj z PGE Ekstraligą: weekendowe zmagania nie tylko na torze

Fot. Przemysław Gąbka

W ubiegły piątek odbyły się dwa zaległe spotkania 1. rundy PGE Ekstraligi. Najskuteczniejszym typerem inaugurującej sezon rundy okazał się użytkownik o nicku 1niko1, który zgromadził na swoim koncie 13 „oczek”. Taką samą ilość punktów zgromadzili Typerzy z miejsc 2.-4.: Michał Zarwański, Andrzej 17 oraz BeriBeri.

Po piątkowych emocjach na Typerów czekały kolejne emocje i szansa na zdobycie punktów z 3. rundy PGE Ekstraligi. Tę okazję najlepiej wykorzystał Borys Rys, zdobywca 15 „oczek”. Taką samą liczbę punktów zgromadzili użytkownicy, który uzupełnili podium – Yqer i Adam Krzysztof Majorke.

W klasyfikacji generalnej przoduje Pozari, zdobywca 39 punktów. Jedno „oczko” mniej na swoim koncie zapisał Kacper Tomaszewski. Podium obecnej klasyfikacji generalnej uzupełnia Marek Skrzypczak UL, zdobywca 37 punktów. Taką samą zdobyczą mogą pochwalić się gracze z miejsc 4.-7.: Karol Duś, Tomasz Kozłowski, Ds81v5 oraz VeronicasTeam. Warto dodać, iż w rozegranych już trzech rundach PGE Ekstraligi łącznie do zdobycia były 72 punkty.

Na ten moment w Typerze PGE Ekstraligi sklasyfikowano udział ponad 7250 użytkowników. Przypominamy, iż w dalszym ciągu można dołączyć do naszej zabawy w oficjalnej aplikacji mobilnej najlepszej żużlowej ligi świata. Typy na 4. rundę można zgłaszać do najbliższego piątku (30.04), do godz. 16:00.

Podczas minionego weekendu trwała również zabawa w głosowanie na Rajdera Meczu, aby następnie wybrać Rajdera całej kolejki. Odbyły się wszystkie spotkania w ramach 3. rundy, więc mógł zostać wyłoniony Rajder Kolejki. Oto zestawienia par i zwycięzcy głosowania:

FOGO UNIA Leszno – EWINNER APATOR Toruń 47:43

Rajder Meczu: Kibice poprzez głosowanie wyłonili swojego Rajdera, którym został Emil Sayfutdinov. Rosjanin zdobył aż 14 punktów w 5 startach i znacząco przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny.

ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra 49:41

Rajder Meczu: Został nim zawodnik triumfujących gospodarzy, Fredrik Lindgren, który zaskoczył wszystkich powrotem do swojej dawnej, dobrej formy i zdobył 13 punktów, dzięki którym drużyna z Częstochowy zapisała na swoim koncie zwycięstwo.

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – MOJE BERMUDY STAL Gorzów 38:52

Rajder Meczu: Zdecydowaną przewagą głosów, bo aż 70.75%, wygrał Bartosz Zmarzlik, który tego dnia był nieuchwytny dla rywali i zanotował przy swoim nazwisku 13 punktów i 2 bonusy.

MOTOR LUBLIN – BETARD SPARTA Wrocław 52:38

Rajder Meczu: Został nim zawodnik drużyny, która wygrała spotkanie – Jarosław Hampel. Zdobył 10 punktów z bonusem i pokazał, że zespół może na niego liczyć, bo powraca w świetnej formie.

RAJDER 3. KOLEJKI : Jarosław Hampel

W ten weekend odbyły się także dwa zaległe spotkania w ramach 1. rundy:

MOTOR LUBLIN – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa 49:41

Rajder Meczu: Wybrany został głosem kibiców Wiktor Lampart. Młody zawodnik zachwyca swoją jazdą, dzięki której zdobył aż 11 punktów. To świetny wynik dla każdego żużlowca, a co dopiero dla juniora.

ZOOLESZCZ DPV GKM Grudziądz – BETARD SPARTA Wrocław 45:44

Rajder Meczu: Ten tytuł zdobywa zdecydowaną przewagą głosów Maciej Janowski. Zawodnik gospodarzy zapisał na swoim koncie 14+1 punktów.

RAJDER 1. KOLEJKI: Maciej Janowski

Agnieszka Zimnoch
Adrian Niemczak