Typuj z PGE Ekstraligą: Szóste zwycięstwo BETARD SPARTY Wrocław z rzędu. Podział punktów w Grudziądzu

Fot. Zuzanna Kloskowska

Kolejna, 9. runda PGE Ekstraligi za nami. Walka o fazę play-off i utrzymanie w szeregach PGE Ekstraligi powoli wkracza w kluczowy moment. Na kibiców, jak w każdej kolejce, czekały emocje związane z Typerem i wyborem Rajdera każdego spotkania.

Triumfatorem 9. rundy Typera okazał się Jakub Jaszczuk, który zgromadził na swoim koncie 16 punktów. Taką samą zdobycz zapisał drugi w tej kolejce, Milosz. 15 punktów to wynik trzeciego Typera, użytkownika o nicku Aleks Michałuszko. Dodajmy, że w każdej z poszczególnych rund, także i w tej, do zdobycia są maksymalnie 24 punkty.

W klasyfikacji generalnej bez zmian względem wyników po ostatniej, 8. rundzie PGE Ekstraligi. Całej stawce nadal przewodzi Skrzypoo, zdobywca 107 punktów. Trzy „oczka” mniej i pozycję wicelidera nadal zajmuje Kacper Tomaszewski. Podium klasyfikacji przejściowej, także ze 104 punktami uzupełnia Paweł Witek. Granicę 100 zdobytych punktów przekroczyli użytkownicy z miejsc 4. i 5., kolejno Poleder (102 pkt.) oraz Guru (100 pkt.). Za nami już 36 meczów tegorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi, a Typerzy mogli w nich uzyskać maksymalnie 216 punktów.

W Typerze PGE Ekstraligi prowadzona jest także klasyfikacja poszczególnych rodzajów typowania. Do zmiany lidera, względem wyników po ostatniej, 8. rundzie doszło w kategorii wyznaczenia lepszego zawodnika z pary. W pozostałych kategoriach nadal prowadzą:

  • wyniki meczów – Skrzypoo (45 pkt.)
  • liderzy drużyn – vertez 2489 (44 pkt.)
  • lepszy z pary – Piotr Plewowski (27 pkt.)

Obecnie, w naszej zabawie udział bierze ponad 9 060 użytkowników. W dalszym ciągu można dołączyć do Typera PGE Ekstraligi w oficjalnej aplikacji mobilnej. Typy na 10. rundę zgłaszać można do najbliższego piątku (25 czerwca) do godz. 16:00.

W zbliżającej się 10. rundzie PGE Ekstraligi, na Typerów jak zwykle czekają cztery spotkania:

  • 25.06 (piątek) godz. 18:00 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
  • 25.06 (piątek) godz. 20:30 EWINNER APATOR Toruń – FOGO UNIA Leszno
  • 27.06 (niedziela) godz. 16:30 MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa
  • 27.06 (niedziela) godz. 19:15 BETARD SPARTA Wrocław – MOTOR Lublin

Nieodłącznym wydarzeniem każdej rundy PGE Ekstraligi jest wybór Rajdera w każdym z poszczególnych meczów, a także najlepszego zawodnika kolejki. Użytkownicy naszej aplikacji mobilnej oddawanymi głosami wybierali następująco:

EWINNER APATOR Toruń – BETARD SPARTA Wrocław 36:54

Rajder Meczu: Maciej Janowski (64,27%) – podobnie, jak w poprzednim meczu BETARD SPARTY Wrocław, kibice kolejny raz zdecydowali się wybrać kapitana zespołu ze stolicy Dolnośląskiego. Janowski na MotoArenie nie znalazł swojego pogromcy, zdobywając 14 punktów z bonusem.

FOGO UNIA Leszno – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa 47:43

Rajder Meczu: Najlepszym zawodnikiem tego spotkania wybrany został Janusz Kołodziej (44,21%), który na domowym torze stracił tylko dwa punkty. Jedynie Fredrik Lindgren był w stanie dwukrotnie pokonać zawodnika FOGO UNII Leszno, który w końcowym rozrachunku zdobył 13 punktów.

MOTOR Lublin – MOJE BERMUDY STAL Gorzów 46:43

Rajder Meczu: Zawodnikiem tego spotkania wybrany został Wiktor Lampart (45,47%). Junior MOTORU Lublin w czterech startach zdobył 7 punktów i znacząco przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny.

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra 45:45

Rajder Meczu: Matej Zagar (48,11%) – zaskakująco dobry występ zanotował reprezentant zielonogórskiej drużyny. Zdobycz Słoweńca (14 punktów z dwoma bonusami) pozwoliły zdobyć niezwykle istotne punkty do ligowej tabeli drużynie MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra.

RAJDER 9. RUNDY – Maciej Janowski