Typuj z PGE Ekstraligą: Połowa fazy zasadniczej za nami

Fot. Tomasz Jocz

Połowa sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi za nami. W miniony weekend rozegrane zostały cztery spotkania w ramach 7. rundy najlepszej żużlowej ligi świata. Tym samym poznaliśmy kolejne rozstrzygnięcia Typera PGE Ekstraligi oraz głosowań na Rajderów meczów.

Zwycięzcą 7. rundy Typera okazał się Gracjan Bielecki, który zapisał na swoim koncie 16 „oczek”. Taką samą liczbę punktów uzyskali użytkownicy z miejsc 2.-5., kolejno: Bartosz95, Krzysiek Pieprz-B1REpsFHB, Skrzypoo i Maciek10. Przypomnijmy, że o kolejności miejsc w przypadku takiej samej liczby punktów decyduje szybszy czas typowania. Ponadto, w każdej kolejce do zdobycia są maksymalnie 24 punkty.

W sezonie 2021 PGE Ekstraligi odjechano już 28 spotkań. Tym samym, w Typerze uzyskać można było łącznie 168 punktów. W klasyfikacji generalnej doszło do zmiany na pozycji lidera. Na ten moment całej stawce przewodzi Skrzypoo, zdobywca 84 punktów. Podobnie jak po ostatniej rundzie, drugą lokatę zajmuje Kacper Tomaszewski, który uzyskał 81 „oczek”. Podium przejściowej klasyfikacji generalnej z uzyskanym punktem mniej uzupełnia MatZab01. Także 80 punktów to zdobycz graczy z miejsc 3.-6.: Paweł Witek, Pozari oraz Guru.

W klasyfikacji poszczególnych rund całej stawce przodują:

  • wyniki meczów – Pozari (36 pkt.)
  • liderzy drużyn – vertez 2489 (35 pkt.)
  • lepszy z pary – Adamittto (22 pkt.)

Obecnie udział w naszej zabawie bierze ponad 8600 użytkowników. Jednocześnie przypominamy i zachęcamy do sprawdzenia swoich sił w oficjalnej aplikacji PGE Ekstraligi. Typy na 8. rundę zgłaszać można do najbliższego piątku, 4 czerwca, do godz. 16:00.

W nadchodzącej rundzie na Typerów czekają cztery spotkania:

04.06 (piątek) godz. 18:00 BETARD SPARTA Wrocław – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz
04.06 (piątek) godz. 20:30 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – MOTOR Lublin
06.06 (niedziela) godz. 16:30 MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – EWINNER APATOR Toruń
06.06 (niedziela) godz. 19:15 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – FOGO UNIA Leszno

Podczas 7.kolejki PGE Ekstraligi nie zabrakło także znanej już wszystkim formy głosowania na Rajdera Meczu. Oto wyniki:

ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa- ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz 54:36
Rajder Meczu: Jakub Miśkowiak –  kolejny raz w tym sezonie kibice wybrali juniora z Częstochowy, który zdobył w spotkaniu 9 punktów.

MOJE BERMUDY STAL Gorzów – EWINNER APATOR Toruń 50:40
Rajder Meczu: Paweł Przedpełski – tu głosami kibiców wybrano zawodnika toruńskiej drużyny, który zapisał na swoim koncie 9 punktów i dwa razy pokonał mistrza Świata, Bartosza Zmarzlika, na swoim domowym torze.

MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – BETARD SPARTA Wrocław 27:63
Rajder Meczu: Maciej Janowski – kapitan wrocławian na zielonogórskim owalu zapisał przy swoim nazwisku 11 punktów oraz 3 bonusy.

MOTOR Lublin – FOGO UNIA Leszno 49:41
Rajder Meczu: Jason Doyle – podczas meczu w Lublinie najlepszym zawodnikiem, według głosów kibiców, był właśnie Australijczyk, który zdobył dla swojej drużyny aż 14+1, zdecydowanie wyróżniając się na tle drużyny.

RAJDER 7. RUNDY: Maciej Janowski

 

Adrian Niemczak
Agnieszka Zimnoch