Typuj z PGE Ekstraligą: pierwsze wyniki w sezonie 2021

Fot. Ewelina Włoch
Fot. Ewelina Włoch

Za nami pierwsze mecze PGE Ekstraligi w sezonie 2021. To także okazja do podsumowania głosowań kibiców na Rajderów meczu oraz zabawy w nowym formacie Typera, który został wprowadzony od tego sezonu do aplikacji mobilnej najlepszej żużlowej ligi świata.

Najskuteczniejszym typerem w 2. rundzie okazał się Szymon Mącior, który zgromadził 21 punktów. Drugą lokatę i „oczko” mniej względem lidera uzyskał Marek Skrzypczak UL. Zaś po 19 punktów w tej rundzie zdobyli: Ds81v5, Barti11 oraz MichelACAB.

W klasyfikacji generalnej przoduje Marek Skrzypczak UL, który zgromadził 23 punkty. 22 „oczka” to zdobycz drugiego w klasyfikacji generalnej, Andrzeja Zalewskiego. Podium obecnej klasyfikacji generalnej uzupełnia Archimond96, który podobnie jak wicelider, zgromadził 22 punkty. Warto dodać, iż użytkownicy z miejsc 4-9 także zgromadzili po 22 punkty, jednak zgodnie z regulaminem uzyskali gorszy czas wytypowania.

Jednocześnie przypominamy, iż w dalszym ciągu można dołączyć do naszej zabawy w oficjalnej aplikacji PGE Ekstraligi. Typy na 3. rundę można zgłaszać do najbliższego piątku, do godziny 16.

Również w sezonie 2021 odbywa się głosowanie na Rajdera Meczu oraz na Rajdera Kolejki. Podczas pierwszej rundy PGE Ekstraligi odjechane zostały jedynie dwa spotkania, więc znamy na razie Rajderów Meczu.

Podczas spotkania pomiędzy EWINNER APATOREM Toruń, a MARWIS.PL FALUBAZEM Zielona Góra Rajderem, mimo przegranej zielonogórzan, został wybrany Patryk Dudek, który uzyskał zdecydowaną liczbę głosów, bo aż 65.51%. Zachwycił on kibiców swoją jazdą i wynikiem 13 punktów. Drugi mecz pierwszej kolejki to starcie FOGO UNII Leszno z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów. Tu Rajderem Meczu wybrano Jasona Doyle’a, debiutującego w leszczyńskich barwach, który zapisał na swoim koncie 14+1.

W drugiej kolejce PGE Ekstraligi odbyły się wszystkie planowane spotkania, Rajderami Meczów zostali:

  • MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – Max Fricke (9+1)
  • BETARD SPARTA Wrocław – EWINNER APATOR Toruń – Maciej Janowski (11+1)
  • MOJE BERMUDY Stal Gorzów – MOTOR Lublin – Bartosz Zmarzlik (15)
  • ELTROX Włókniarz Częstochowa – FOGO Unia Leszno – Janusz Kołodziej (13+1)

Po wszystkich spotkaniach, wybrano Rajdera Kolejki, którym został świetnie prezentujący się na torze w Częstochowie Janusz Kołodziej, który swoją zdobyczą punktową poprowadził drużynę FOGO UNII Leszno do ważnego zwycięstwa.

Przypomnijmy, że w sezonie 2021 na użytkowników aplikacji mobilnej przed każdą z rund PGE Ekstraligi czekają trzy rodzaje typowania:

  • Typowanie wyników poszczególnych spotkań
  • Typowanie najskuteczniejszego zawodnika w danej drużynie w ramach każdego meczu
  • Typowanie lepszego z pary zaprezentowanych żużlowców

W każdej z poszczególnych rund Typera PGE Ekstraligi uzyskać można maksymalnie 24 punkty.

Ponadto, przed inauguracją sezonu 2021 użytkownicy mieli możliwość wytypowania miejsc, na jakich uplasują się poszczególne drużyny. Prawidłowe wskazanie pozycji danej drużyny nagradzane będzie 2 punktami.

 

Agnieszka Zimnoch 
Adrian Niemczak