Typuj z PGE Ekstraligą: ośmiopunktowe zaliczki przed rewanżami

Fot. Przemysław Gąbka

MOTOR Lublin i BETARD SPARTA Wrocław – te dwa zespoły przybliżyły się do walki o złoty medal PGE Ekstraligi w sezonie 2021. Obie drużyny zwyciężyły swoje pierwsze półfinałowe spotkania wyjazdowe rezultatami 49:41. Finalistów poznamy już w najbliższą niedzielę, 12 września.

Równolegle do zmagań zawodników na torze, toczy się rywalizacja w Typerze PGE Ekstraligi. Zwycięzcą pierwszej rundy finałowej tegorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi został użytkownik o nicku [email protected], który zainkasował na swoje konto 10 punktów. Drugą lokatę w tej kolejce uzyskała natalka11, zaś podium uzupełnił Szymonxx. Ta dwójka Typerów zapisała na swoim koncie po 9 „oczek”. Dodajmy, iż taką samą zdobycz punktową uzyskali użytkownicy z miejsc 4.-13. Warto też wspomnieć, iż od ostatniej rundy do końca tegorocznych rozgrywek za pojedynczą rundę uzyskać będzie można maksymalnie 12 punktów.

Całej stawce Typerów nadal przewodzi Skrzypoo, który w dotychczasowych zmaganiach uzyskał 159 punktów. Do zmiany doszło na drugiej lokacie, bowiem na ten moment zajmuje je Marta Kwolek, która zdobyła 6 punktów mniej od lidera. Podium przejściowej klasyfikacji generalnej uzupełnia Paweł Witek (152 pkt.). Co ciekawe taką samą zdobycz punktową zanotowali Typerzy z miejsc 4.-6., kolejno: Kordul, mintayhomie oraz Guru. Za prawidłowe wytypowanie dotychczasowych spotkań PGE Ekstraligi uzyskać można było maksymalnie 348 „oczek”.

W poszczególnych kategoriach typowania zwycięzcami ostatniej rundy i liderami klasyfikacji generalnych w nich są:

 • wyniki meczów:
 • liderzy drużyn:
  • runda – Darek Yozefowicz (4 pkt.)
  • klasyfikacja generalna – Rafikzg (63 pkt.)
 • lepszy z pary:
  • runda – Filip Piasecki (2 pkt.)
  • klasyfikacja generalna – Kejsi King (43 pkt.)

W oficjalnej aplikacji PGE Ekstraligi zarejestrowało się już ponad 9 600 Typerów. Nadal można przystąpić do rywalizacji i sprawdzić swoich sił w typowaniu spotkań. Zgłoszenia na zbliżającą się rundę zgłaszać można do 12 września, do godz. 16:00.

W najbliższą niedzielę odbędą się rewanżowe półfinały. Typerzy wskazywać będą mogli rezultaty następujących spotkań:

 • 12.09 (niedziela) godz. 16:30 BETARD SPARTA Wrocław – FOGO UNIA Leszno (ELEVEN SPORTS 2)
 • 12.09 (niedziela) godz. 19:15 MOTOR Lublin – MOJE BERMUDY STAL Gorzów (nSport+)

Mecze półfinałowe również pozwoliły nam wyłonić Rajdera Meczu z obu spotkań. Po rewanżowych rywalizacjach, zostanie wyłoniony Rajder półfinałów.

MOJE BERMUDY STAL GORZÓW – MOTOR LUBLIN 41:49
Rajder Meczu: Krzysztof Buczkowski – 8+2

FOGO UNIA LESZNO – BETARD SPARTA WROCŁAW 41:49
Rajder Meczu: Przemysław Liszka – 5+1

 

Agnieszka Zimnoch
Adrian Niemczak