Typuj z PGE Ekstraligą: Koniec dominacji FOGO UNII

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

MOTOR Lublin lub BETARD SPARTA Wrocław – któraś z tych drużyn sięgnie w tegorocznych rozgrywkach po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Przegrani półfinałów, a zatem FOGO UNIA Leszno oraz MOJE BERMUDY STAL Gorzów zmierzą się ze sobą w walce o brązowy medal.

Rywalizacja w toczącym się równolegle Typerze PGE Ekstraligi z każdą rundą nabiera coraz większych rumieńców. Triumfatorem 16. rundy Typera został Michał Sobczyk, który zapisał na swoim koncie 10 punktów. Także taką zdobycz uzyskali użytkownicy z miejsc 2.-4., przy czym druga lokata przypadła użytkownikowi o nicku Marcinek team, zaś podium uzupełnił Radał Wersal. Czwarte miejsce zajął Henryk Sliwinski. Przypomnijmy, iż w każdej z rund fazy finałowej uzyskać można maksymalnie 12 punktów.

Liderem klasyfikacji generalnej Typera niezmiennie pozostaje Skrzypoo, który zapisał na swoim koncie 163 punkty. Po 160 „oczek” w dotychczasowych typowaniach uzyskali kolejno Paweł Witek i mintayhomie. Tuż za podium zameldowała się Marta Kwolek, która zgromadziła 159 punktów. 2 punkty do podium tracą użytkownicy z miejsc 5. i 6., kolejno Sugeruj i Kordul, którzy z całą pewnością powalczą o podium w zbliżających się ostatnich dwóch rundach. Dodajmy, iż podczas wszystkich rozegranych dotychczas rund Typerzy uzyskać mogli maksymalnie 360 punktów.

W poszczególnych kategoriach typowania zwycięzcami ostatniej rundy i liderami klasyfikacji generalnych w nich są:

 • wyniki meczów:
  • runda – Wenecja (6 pkt.)
  • klasyfikacja generalna – Skrzypoo (68 pkt.)
 • liderzy drużyn:
  • runda – Damian Kiściński (4 pkt.)
  • klasyfikacja generalna – Mandek79 (67 pkt.)
 • lepszy z pary:
  • runda – Jac0bS (1 pkt.)
  • klasyfikacja generalna – Kejsi King (43 pkt.)

Do naszej zabawy dołączyło już ponad 9 670 Typerów. Rywalizacja toczyć się będzie do ostatniej rundy i w dalszym ciągu można dołączyć do rywalizacji i sprawdzić swoich sił w typowaniu spotkań. Swoich zgłoszeń dokonywać można do niedzieli, 19 września do godz. 16:00.

Wybrano także Rajdera Meczu oraz Rajdera Półfinałów:

BETARD SPARTA Wrocław – FOGO UNIA Leszno 47:43
Rajder Meczu: Artem Laguta – 11 pkt

MOTOR Lublin – MOJE BERMUDY STAL Gorzów 47:43
Rajder Meczu: Mateusz Cierniak – 5+3 pkt

 

RAJDER PÓŁFINAŁÓW – Krzysztof Buczkowski (za 1. mecz półfinałowy z MOJE BERMUDY STALĄ)