Typuj z PGE Ekstraligą: Gospodarze górą. Pierwsze bonusy rozdane

Fot. Patryk Kowalski

Ruszyła druga część sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi. We wszystkich spotkaniach 8. rundy triumfowali gospodarze, a Typerzy mieli okazję dopisać kolejne punkty do swoich dotychczasowych dorobków.

Aż dziesięciu użytkowników w 8. rundzie Typera zapisało na swoim koncie po 17 punktów. Jednak najszybszym czasem wskazywania typów wykazał się Oliwier. Na podium tej rundy uplasowali się Maciej smok i Bm, zaś tuż za podium – Karol Duś. Przypomnijmy, iż w każdej rund zdobyć można maksymalnie 24 punkty.

Z kolei w klasyfikacji generalnej nadal przewodzi Skrzypoo, który zgromadził na swoim koncie 99 punktów. Druga lokata z 96 „oczkami” nadal przypada Kacprowi Tomaszewskiemu. Do zmiany w przejściowej klasyfikacji doszło na trzeciej pozycji – w tym momencie zajmuje ją Paweł Witek, zdobywca 92 punktów. Tyle samo „oczek” jednak gorszy czas na swoim koncie zapisał Poleder. W tym sezonie PGE Ekstraligi emocjonowaliśmy się już 32 meczami. To przełożyło się na możliwość uzyskania 192 punktów.

W Typerze PGE Ekstraligi prowadzona jest także klasyfikacja poszczególnych rodzajów typowania. A w nich prowadzą:

  • wyniki meczów – Skrzypoo (42 pkt.)
  • liderzy drużyn – vertez 2489 (41 pkt.)
  • lepszy z pary – Guru (26 pkt.)

Na ten moment udział w naszej zabawie udział bierze ponad 8850 użytkowników. Przypominamy, iż w dalszym ciągu można dołączyć do Typera PGE Ekstraligi w oficjalnej aplikacji. Swoje typy na 9. rundę zgłaszać można  do najbliższego piątku, 11 czerwca do godziny 16.

W zbliżającej się kolejnej, 9. rundzie PGE Ekstraligi na Typerów jak zwykle czekają cztery spotkania:

  • 11.06 (piątek) godz. 18:00 EWINNER APATOR Toruń – BETARD SPARTA Wrocław
  • 11.06 (piątek) godz. 20:30 FOGO UNIA Leszno – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa
  • 13.06 (niedziela) godz. 16:30 MOTOR Lublin – MOJE BERMUDY STAL Gorzów
  • 13.06 (niedziela) godz. 19:15 ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra

Podczas minionego weekendu kibice jak zwykle wyłonili najlepszych zawodników spotkań. Przewagą głosów oddawanych w aplikacji PGE Ekstraligi, Rajderami meczu zostali:

BETARD SPARTA Wrocław – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz 63:27

Rajder Meczu: Maciej Janowski – najlepszym zawodnikiem tego dnia, według głosów kibiców, był zawodnik gospodarzy, który zdobył 14 punktów oraz bonus, pozostając niepokonanym na wrocławskim torze.

ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – MOTOR Lublin 56:34

Rajder Meczu: Najwięcej głosów otrzymał junior drużyny z Częstochowy – Mateusz Świdnicki. Zachwycił on jazdą w 6.biegu tego dnia, gdzie w bardzo odważny i widowiskowy sposób pokonał Grigorija Lagute.

MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra- EWINNER APATOR Toruń 48:42

Rajder Meczu: Zawodnikiem tego meczu został Mateusz Tonder, który w znaczący sposób przyczynił się do wygranej drużyny z Zielonej Góry, zdobywając 11 punktów.

MOJE BERMUDY STAL Gorzów – FOGO UNIA Leszno 47:43

Rajder Meczu: Damian Ratajczak – 16 latek zachwycał jazdą na gorzowskim torze i zapisał przy swoim nazwisku aż dwie trójki – jedną w biegu młodzieżowym, a drugą w 4. wyścigu.

RAJDER 8. RUNDY – DAMIAN RATAJCZAK

 

Agnieszka Zimnoch
Adrian Niemczak