Typuj z PGE Ekstraligą: Damian Wenta najskuteczniejszym Typerem sezonu

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia tegorocznych zmagań PGE Ekstraligi. Po emocjonujących dwumeczach fazy play-off, Drużynowym Mistrzem Polski 2021 została drużyna BETARD SPARTY Wrocław. Drużynowym Wicemistrzem Polski została drużyna MOTORU Lublin, zaś II Drużynowym Wicemistrzem Polski jest MOJE BERMUDY STAL Gorzów.

Wielkich emocji doświadczyli także użytkownicy biorący udział w Typerze PGE Ekstraligi. Dość niespodziewanie na sam koniec zmagań doszło do zmiany lidera klasyfikacji generalnej. Przypomnijmy, iż przez większą część sezonu na pozycji najskuteczniejszego Typera utrzymywał się Skrzypoo, zaś finalnie zwycięzcą tegorocznej rozgrywki został Damian Wenta, który zdobył 175 punktów. Taką samą ilość „oczek” zgromadził drugi w klasyfikacji – mintayhomie. Trzecia lokata przypadła wspominanemu wcześniej Skrzypoo (174 pkt.). Typerzy z miejsc 4. i 5. zapisali na swoich kontach po 173 punkty, a byli nimi kolejno Paweł Witek i Marta Kwolek. O udanym sezonie mówić mogą także użytkownicy sklasyfikowani na pozycjach 6., 7. i 8., kolejno: gregosw, Sugeruj i Maciek89, którzy uzyskali po 171 „oczek”. Dodajmy, iż w typowaniu wszystkich spotkań rozegranych w 18. rundach uzyskać można było 416 punktów.

Przedostatnia, 17. runda okazała się najszczęśliwsza dla Kacpra Pęcko, który zdobył 7 punktów. Taką samą zdobycz uzyskał drugi w tej rundzie Rafał Wersal. Po 6. punktów na swoje konta zapisali Typerzy z miejsc 3.-21., z czego najszybszym czasem wskazywania typów wykazał się Michał Misiek Staniak, który w 17. kolejce zajął trzecie miejsce.

Z kolei ostatnia, 18 runda zakończyła się zwycięstwem użytkownika o nicku Maciek89, którego zdobycz to 10 punktów. Co ciekawe taką samą liczbę oczek uzyskali Typerzy z miejsc 2.-55., przy czym na podium uplasowali się także karkry2000 i Szumiacy. Przypomnijmy, iż w każdej z poszczególnych rund zasadniczych można zdobyć maksymalnie 12 punktów.

W poszczególnych kategoriach typowania zwycięzcami ostatniej rundy i triumfatorami klasyfikacji generalnych w nich są:

 • wyniki meczów:
  • runda – Kuba Nagórny (4 pkt.)
  • runda – Maciek89 (6 pkt.)
  • zwycięzca klasyfikacji generalnej – Skrzypoo (72 pkt.)
 • liderzy drużyn:
  • runda – Seba Klacz (3 pkt.)
  • runda – Wojciech Łazuga (4 pkt.)
  • zwycięzca klasyfikacji generalnej – Mandek79 (72 pkt.)
 • lepszy z pary:
  • runda – Kris1 (2 pkt.)
  • runda – Dem0n (1 pkt.)
  • zwycięzca klasyfikacji generalnej – Kejsi King (44 pkt.)

Przed sezonem Typerzy mieli także możliwość wskazywania końcowych miejsc poszczególnych drużyn PGE Ekstraligi. Najskuteczniejszy w tej kategorii okazał się KING91, który uzyskał 12 „oczek”. Taką samą zdobycz uzyskali drugi w klasyfikacji – Scrooger oraz Jan K, który uzupełnił stawkę podium. Dodajmy, że w tej kategorii do uzyskania były 32 punkty (2 pkt za każde poprawne wytypowanie miejsca klubu i 16 punktów bonusowych za prawidłowe wskazanie wszystkich miejsc).

W sezonie 2021 udział w naszej zabawie wzięło dokładnie 10 193 Typerów. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy!

Nie zapominajmy również o zabawie w wybór Rajdera Meczu oraz Rajdera Finałów, wyniki przedstawiają się następująco:

MOJE BERMUDY STAL Gorzów – FOGO UNIA Leszno 49:41
Rajder Meczu – Emil Sayfutdinov – 11 punktów

BETARD SPARTA Wrocław – MOTOR Lublin 50:40
Rajder Meczu: Daniel Bewley – 10 punktów

Rajder Finałów: Dominik Kubera

 

Agnieszka Zimnoch
Adrian Niemczak