Typuj z PGE Ekstraligą (9): Popis Australijczyka z FOGO Unii

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Za nami ostatni runda zasadnicza PGE Ekstraligi. Emocji na pewno nie zabrakło także dla kibiców, którzy mogli wziąć udział w zabawach przygotowanych przez PGE Ekstraligę – Rajdera Meczu, „Komu Kibicujesz?” oraz Typera. Platforma CANAL+ wybrała także Rajdera Kolejki.

MOJE BERMUDY Stal Gorzów – MRGARDEN GKM Grudziądz 57:33
RAJDER MECZU: Bartosz Zmarzlik – 61,69% głosów

Najlepszym zawodnikiem meczu, według kibiców, został aktualny mistrz Świata – Bartosz Zmarzlik., który zdobył dla gorzowian 12 punktów w 5 startach, ciesząc kibiców spektakularną jazdą.

KOMU KIBICUJESZ: MOJE BERMUDY Stal Gorzów – 71,03% głosów
Jak i na torze, tak i w aplikacji PGE Ekstraligi, zdecydowaną przewagę zdobyła drużyna MOJE BERMUDY Stal Gorzów.

FOGO Unia Leszno – ELTROX Włókniarz Częstochowa 54:36
RAJDER MECZU: Jaimon Lidsey – 62,50% głosów

Rajderem meczu został Jaimon Lidsey, który tego dnia zdobył 9+3 punktów. Serca kibiców zdecydowanie zdobył widowiskową jazdą i wyprzedzaniem zawodników na trasie.

KOMU KIBICUJESZ: FOGO Unia Leszno – 73,57% głosów
Większą liczbę głosów zdobyła drużyna z Leszna, która ponownie triumfowała w głosowaniu fanów.

Motor Lublin – RM SOLAR Falubaz Zielona Góra 52:38
RAJDER MECZU Grigorij Laguta – 36,24% głosów

Rajderem meczu został Grigorij Laguta, który zdobył 11 punktów, a miał szansę zdobyć ich jeszcze więcej, ponieważ Rosjanin przyjechał w jednym ze swoich biegów na pierwszej pozycji, ale został wykluczony z powodu przejechania linii dwoma kołami.

KOMU KIBICUJESZ: Motor Lublin – 59,91% głosów
Zwycięstwo również i w tym przypadku przypadło lublinianom, którzy w głosowaniu kibiców zdobyli dużą przewagę nad zielonogórzanami.

PGG ROW Rybnik BETARD Sparta Wrocław 39:51
RAJDER MECZU Tai Woffinden – 56,32% głosów

Tytuł Rajdera Meczu wywalczył Tai Woffinden, który zdobył 13+2 punktów, pokazując dużą wolę walki po bardzo poważnym upadku w biegu numer 3. Brytyjczykowi nic groźnego się nie stało, co potwierdził w pomeczowej rozmowie w Mix Zone.

KOMU KIBICUJESZ: PGG ROW Rybnik – 50,19% głosów
Zwycięstwo  w tym przypadku przypadło rybniczanom, którzy ambitną postawą na torze, zostali docenieni przez kibiców, głosujących w aplikacji PGE Ekstraligi.

TYPER PGE EKSTRALIGI:

Adrenaliny dostarcza kibicom również rywalizacja w Typerze PGE Ekstraligi. W 14. kolejce najlepszy okazał się gracz o nicku ralfik-76, na drugim miejscu uplasowała się laraqueen, na trzecim Kev78. W klasyfikacji ogólnej po 14. rundzie prowadzi Krzysiek Kaczmarczyk, na drugim miejscu jest Nyczy2413, a na trzecim miejscu znajduje się Arturoxx. Dla najlepszych fanów po każdej kolejce czekają czapki Smak Żużla, a na koniec dla najlepiej typujących kibiców w sezonie czeka nagroda główna – zegarki Aztorin!

 

Agnieszka Zminoch