Typuj z PGE Ekstraligą (9): Bohater Sayfutdinov

W miniony weekend odbyły się cztery spotkania dziewiątej rundy PGE Ekstraligi. Co przyniosły mecze? Kto zdobył głosy kibiców w ostatnich głosowaniach na Rajderów Meczów i Rajdera Kolejki? O tym w podsumowaniu Julii Lewandowskiej.

MRGARDEN GKM Grudziądz – TRULY.WORK Stal Gorzów 51:38
Rajder Meczu:
Przemysław Pawlicki – 40,12%
Wysoką wygraną MRGARDEN GKM zakończył się mecz w Grudziądzu. Jednym z liderów gospodarzy okazał się Przemysław Pawlicki, który zdobył 11 punktów w pięciu startach. W swoim pierwszym biegu Pawlicki zdobył jeden punkt, później trzy razy dojechał do mety na pierwszej pozycji, a w swoim ostatnim starcie przywiózł jedno „oczko”.

GET WELL Toruń – SPEED CAR Motor Lublin 37:53
Rajder Meczu:
Andreas Jonsson  – 45,52%
Kilka tygodni temu mówiono, że Andreas Jonsson przez problem zdrowotne może zakończyć karierę. Na początku czerwca Szwed postanowił zrobić sobie krótką przerwę od żużla, by wrócić do sił. Ponownie na torze pokazał się podczas spotkania w Toruniu i zaliczył dobry występ. Zdobył 7 punktów z bonusem w czterech startach, w tym raz zwyciężając bieg. Udowodnił, że nie ma jeszcze chęci żegnać się z czarnym sportem.

BETARD Sparta Wrocław – forBET Włókniarz Częstochowa 56:34
Rajder Meczu:
Max Fricke – 42,37%
Max Fricke podczas pojedynku wrocławsko-częstochowskiego zaprezentował się bardzo dobrze. W pięciu startach zdobył 12 punktów z bonusem. Zwyciężył swoje dwa pierwsze biegi, a w kolejnych startach przyjeżdżał na drugiej pozycji.

STELMET Falubaz Zielona Góra – FOGO Unia Leszno 43:47
Rajder Meczu:
Emil Sayfutdinov – 51,23%
Kibice zdecydowali, że ponad połowa głosów w głosowaniu na Rajdera Meczu w Zielonej Górze powędrowała do Emila Sayfutdinova. Rosjanin okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania i poprowadził do zwycięstwa FOGO Unię Leszno. Zdobył łącznie 12 punktów w pięciu startach.

Rajder Kolejki: Emil Sayfutdinov
Emil Sayfutdinov został doceniony przez fanów i powędrował do niego tytuł Rajdera Kolejki. Rosjanin pojechał świetnie w Zielonej Górze. Podczas meczu z STELMET Falubazem zwyciężył w trzech biegach, w tym w biegu 15 i zespół z Leszna wygrał spotkanie.

Typer PGE Ekstraligi:
Najlepszy wynik w 9. kolejce PGE Ekstraligi uzyskał Darek 65, który zdobył 142 punkty. Nieco gorsi od niego okazali się Jędrzej69 oraz Bradek, którzy zdobyli 119 „oczek”. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Waldemar Józefiak, który na swoim koncie posiada już 1025 punktów. Za nim, na drugiej pozycji znajduje się Kacper Zaranek posiadający 936 punktów. Na trzecim miejscu jest Darek 65, który zdobył 899 punktów.

Julia Lewandowska