Typuj z PGE Ekstraligą (8): Magiczny Janowski w meczu w Zielonej Górze

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

W miniony weekend odbyły się mecze z 11. rundy PGE Ekstraligi. Stanowiło to kolejną okazję dla kibiców, aby mogli wziąć udział w zabawach przygotowanych przez PGE Ekstraligę – Rajdera Meczu, Rajdera Kolejki, „Komu Kibicujesz?” oraz Typera.

FOGO Unia Leszno – MRGARDEN GKM Grudziądz 60:30
RAJDER MECZU: Szymon Szlauderbach 49,13% głosów

Kolejny już raz przez kibiców został doceniony w głosowaniu junior, tym razem był to Szymon Szlauderbach. Młody zawodnik zdobył cenne 5 punktów i 2 bonusy, udowadniając tym samym, że drużyna leszczyńska nadal ma mocny skład juniorski.

KOMU KIBICUJESZ: FOGO Unia Leszno 77,14% głosów
Jak i na torze, tak i w aplikacji PGE Ekstraligi zdecydowaną przewagę zdobyła drużyna FOGO Unii Leszno.

RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – BETARD Sparta Wrocław 41:49
RAJDER MECZU: Maciej Janowski 62,82% głosów

Rajderem meczu został Maciej Janowski, który tego dnia zdobył 12+1 punktów. Oprócz świetnej zdobyczy punktowej, zaprezentował nam na torze wzorową jazdę parową, co miało duży wpływ na końcowy wynik meczu.

KOMU KIBICUJESZ: BETARD Sparta Wrocław 56,30% głosów
Większą liczbę głosów zdobyła drużyna z Wrocławia, która dzięki temu zwyciężyła zarówno i w spotkaniu, jak i w zabawie „Komu Kibicujesz”.

PGG ROW Rybnik – Motor Lublin 38:52
RAJDER MECZU Mikkel Michelsen 52,71% głosów

Rajderem meczu został Mikkel Michelsen, który wywalczył 14 punktów i bonus. Ani razu podczas tego spotkania nie został pokonany przez zawodnika przeciwnej drużyny.

KOMU KIBICUJESZ: Motor Lublin 71,76% głosów
Zwycięstwo również i w tym przypadku przypadło lublinianom, którzy po głosowaniu kibiców zdobyli przewagę i ostatecznie triumfowali w zabawie „Komu kibicujesz” w tym dniu.

TYPER PGE EKSTRALIGI:

Adrenaliny dostarcza kibicom również rywalizacja w Typerze PGE Ekstraligi. W jedenastej kolejce najlepszy okazał się gracz o nicku manio06, na drugim miejscu ex quo byli gracze Baleron oraz Gusstawson. W klasyfikacji ogólnej po 11. rundzie prowadzi Arturoxx, na drugim miejscu jest „Krzysiek Kaczmarczyk”, a na trzecim miejscu znajduje się Nyczy2413. Wybór Rajdera kolejki nastąpi po zakończeniu 11. rundy w najlepszej żużlowej ligi świata.

 

Agnieszka Zimnoch