Typuj z PGE Ekstraligą (8): Bardzo dobre występy juniorów docenione

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Kolejna runda PGE Ekstraligi za nami. Co dostarczyła w miniony weekend? Jak potoczyły się głosowania na Rajderów Meczów oraz Rajdera Kolejki? Komu najlepiej idzie w Typerze PGE Ekstraligi? Tego dowiecie się z poniższego podsumowania!

FOGO Unia Leszno – MRGARDEN GKM Grudziądz 52:38
Rajder Meczu:
Piotr Pawlicki – 51,54%

Niemal idealny występ Piotra Pawlickiego. Co prawda, Pawlicki w swoim pierwszym biegu przyjechał na trzeciej pozycji, ale każdy kolejny wyjazd na tor kończył zwycięstwem. Żużlowiec FOGO Unii Leszno zdobył łącznie 13 punktów i okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie.

SPEED CAR Motor Lublin – BETARD Sparta Wrocław 42:48
Rajder Meczu:
Tai Woffinden – 38,15%

Rajderem spotkania w Lublinie został Tai Woffinden. Brytyjczyk w pierwszym biegu zaliczył poważny upadek i opuścił tor w karetce. Po badaniach w szpitalu okazało się, że czeka go przerwa od startów. Fani w ramach wsparcia zdecydowali, że powędrował do niego tytuł.

TRULY.WORK Stal Gorzów – GET WELL Toruń 49:41
Rajder Meczu:
Mateusz Bartkowiak – 56,91%

Mecz życia dla Mateusza Bartkowiaka. Junior TRULY.WORK Stali Gorzów zdobył 7 punktów i bonus w czterech startach, w czym dwa razy zwyciężył bieg, zostawiając za sobą m.in. lidera toruńskiej drużyny – Jasona Doylea.

ForBET Włókniarz Częstochowa – STELMET Falubaz Zielona Góra 51:39

Rajder Meczu: Jakub Miśkowiak – 48,53%

Rajderem meczu w Częstochowie został Jakub Miśkowiak. Zdobył 6 punktów w trzech startach, dwa razy przyjechał na pierwszej pozycji. Był to jego dotychczasowy najlepszy występ w PGE Ekstralidze.

Rajder Kolejki: Piotr Pawlicki

Kibice postanowili, że Rajderem ósmej kolejki PGE Ekstraligi został Piotr Pawlicki. Kapitan FOGO Unii nie zawiódł fanów z Leszna, i poprowadził zespół do zwycięstwa. Zdobył prawie komplet punktów – 13. Tym samym poprowadził swoją drużynę do wygranej i zdobycia punktu bonusowego, dzięki czemu leszczynianie umocnili się na prowadzeniu w PGE Ekstralidze.

Typer PGE Ekstraligi:
Dobra passa Waldemara Józefiaka trwa! Od kilku kolejek jest on liderem, a na swoim koncie zgromadził już 883 punkty. Na drugim miejscu znajduje się Kacper Zaranek z 802 punktami, a na trzeciej pozycji z 763 punktami znajduje się ex aequo troje użytkowników: Rafał Nyczka, KRAKERS, Peter Glue.

W 8. rundzie dotychczasowy lider zajął drugie miejsce. Zwycięzcą został Darek65, a trzecie miejsce padło łupem gracza oo nicku Muszy. Za zajęte miejsca, cała trójka otrzymuje czapki #SmakŻużla.

Julia Lewandowska