Typuj z PGE Ekstraligą (7): Ponad 10 tysięcy Typerów i lider bez zmian. Bezbłędny Mikkel Michelsen

Fot. Marcin Imański

W miniony weekend zakończyliśmy pierwszą część sezonu zasadniczego PGE Ekstraligi. Wszystkie spotkania 7. rundy w Gorzowie, Toruniu, Grudziądzu i Lublinie kończyły się zwycięstwami gospodarzy. Hitem kolejki, który przysporzył kibicom wielu emocji było starcie wicemistrza Polski – MOTORU Lublin z Drużynowym Mistrzem Polski – BETARD SPARTĄ Wrocław. Niezmiennie zmagania toczyły się także w Typerze w oficjalnej aplikacji PGE Ekstraligi.

Siódma runda Typera padła łupem użytkownika o nicku hubertjul, który jako jedyny zapisał na swoim koncie 19 „oczek” na 24 możliwe. Punkt mniej za swoje typy w tej kolejce uzyskali Typerzy z miejsc 2.-9., przy czym podium uzupełnili Matejos i Jarek Gwizdała. Warto wspomnieć, że w tej rundzie swoje typy zgłosiło ponad 5600 użytkowników, zaś liczba wszystkich Typerów w tym sezonie przekroczyła ponad 10 000.

Całej stawce klasyfikacji generalnej przewodzi kancelaria z 92 punktami na koncie. Dwa punkty mniej (90 „oczek”) uzyskała Monika Gieraj, zaś podium uzupełnia Matixon04, który zgromadził taką samą liczbę punktów jak wicelider. W kontakcie z czołowymi trzema miejscami jest Adrian Rapa, który jako czwarty Typer także zgromadził 90 punktów. Wyróżnić należy także użytkowników z miejsc 5. i 6., kolejno Marta_12 oraz Mario G, zdobywcy 89 punktów. Dodajmy, że w dotychczasowych siedmiu rundach uzyskać można było 168 „oczek”.

Od tego momentu będziemy prezentować także najskuteczniejszych Typerów poszczególnych rund. Spotkanie na szczycie #LUBWRO najlepiej wytypował użytkownik o nicku FariaDinho, zdobywca 5 punktów. Warto dodać, iż taką samą liczbę punktów zdobyło aż 677 użytkowników, a o wyższej pozycji decyduje szybszy czas typowania. Za właściwe wskazania w pojedynczym meczu uzyskać można 6 punktów.

Liderami w poszczególnych kategoriach są:

 • wyniki meczów:
  • maksymalna liczba punktów w rundzie – 1 użytkownik,
  • zwycięzca 7. rundy – Arkadiusz Znojek (12/12 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnej – Zuzia Klefas (37/84 pkt.);
 • liderzy drużyn:
  • maksymalna liczba punktów w rundzie – 0 użytkowników,
  • zwycięzca 7. rundy – Max Buda (7/8 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnej – domzalska (43/56 pkt.);
 • lepszy z pary:
  • maksymalna liczba punktów w rundzie – 0 użytkowników,
  • zwycięzca 7. rundy – Smudzinska (3/4 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnej – Artur Majchrzak (23/28 pkt.).

Kolejna runda PGE Ekstraligi odbędzie się już w najbliższy weekend i będą to spotkania w takiej samej konfiguracji, jak podczas minionej rundy, a ponadto rozstrzygną się w niej pierwsze punkty bonusowe w tym sezonie. Typy na 8. rundę zgłaszać można do najbliższego piątku, 10 czerwca, do godz. 16:00.

W pierwszej rundzie rewanżowej rozegrane zostaną następujące spotkania:

10.06 (piątek) godz. 18:00 FOGO UNIA Leszno – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
10.06 (piątek) godz. 20:30 ARGED MALESA Ostrów Wlkp. – MOJE BERMUDY STAL Gorzów
12.06 (niedziela) godz. 16:30 ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa – FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń
12.06 (niedziela) godz. 19:15 BETARD SPARTA Wrocław – MOTOR Lublin

Poniżej podsumowanie głosowania na Rajdera Meczu oraz Rajdera Kolejki:

MOJE BERMUDY STAL Gorzów – ARGED MELESA Ostrów Wlkp. 55:35

Rajder Meczu: Bartosz Zmarzlik – doskonały mecz kapitana MOJE BERMUDY STALI Gorzów. Zawodnik gospodarzy zdobył w tym meczu komplet 12 punktów.

FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń – ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa 48:42

Rajder Meczu: Robert Lambert – najlepszym zawodnikiem tego meczu według kibiców okazał się Robert Lambert. Zawodnikowi gospodarzy udało się zdobyć 15 punktów w 6 startach.

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – FOGO UNIA Leszno 50:40

Rajder Meczu: Janusz Kołodziej – kolejny świetny mecz kapitana FOGO UNII Leszno. Zawodnik gości był najlepiej punktującym zawodnikiem w tym meczu, udało mu się zdobyć 16 punktów.

MOTOR Lublin – BETARD SPARTA Wrocław 50:40

Rajder Meczu: Mikkel Michelsen – bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem meczu, według kibiców okazał się zawodnik MOTORU Lublin. Mikkel Michelsen zaliczył perfekcyjny mecz zdobywając komplet 18 punktów.

Rajder 7. rundy: Mikkel Michelsen

Paula Pacyga
Adrian Niemczak