Typuj z PGE Ekstraligą (7): Polscy Rajderzy Meczów

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Miniona kolejka PGE Ekstraligi jak zwykle dostarczyła masę emocji, wiele mijanek i kilka niespodzianek. Pierwsze zwycięstwo w sezonie zaliczył GET WELL Toruń, ale zaskoczeniem jest nie tylko wynik toruńskiego zespołu. Kto zdobył najwięcej głosów kibiców? Tego dowiecie się poniżej z podsumowania, które przygotowała Julia Lewandowska.

BETARD Sparta Wrocław – SPEED CAR Motor Lublin 47:43

Rajder Meczu: Maciej Janowski – 47,87%

Rajderem pojedynku we Wrocławiu został Maciej Janowski. Był on najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie gospodarzy i poprowadził BETARD Spartę do wygranej. W trzech biegach, w których startował, dojechał na metę jako pierwszy i dwa razy przywiózł jeden punkt. Łącznie zdobył 11 punktów.

GET WELL Toruń – TRULY.WORK Stal Gorzów 49:40
Rajder Meczu:
Norbert Kościuch – 66,36%

Ależ niespodzianka! Rajderem meczu w Toruniu został Norbert Kościuch. Początek sezonu nie był dla niego najlepszy, często nie miał okazji pokazać się na torze, bo wprowadzano za niego rezerwy. W spotkaniu z TRULY.WORK Stalą Gorzów dostał jednak szansę jazdy i został bohaterem toruńskiego zespołu. W czterech startach przywiózł 7 punktów, w tym dwa razy zwyciężając w biegu.

MRGARDEN GKM Grudziądz – FOGO Unia Leszno 45:45

Rajder Meczu: Dominik Kubera – 36,51%

Wyśmienity początek meczu zanotował Dominik Kubera. Junior FOGO Unii Leszno zaczął spotkanie w Grudziądzu przyjeżdżając dwa razy na pierwszej pozycji. Kolejne biegi ukończył na trzecim, drugim oraz ostatnim miejscu. Do wyniku zespołu z Leszna dorzucił 9 punktów oraz bonus.

STELMET Falubaz Zielona Góra – forBET Włókniarz Częstochowa 49:41

Rajder Meczu: Michał Gruchalski – 51,10%

Świetna forma Michała Gruchalskiego! Pomimo przegranej forBET Włókniarza, częstochowscy kibice powinni być zadowoleni z wyśmienitego występu Gruchalskiego. Junior z Częstochowy zdobył łącznie 11 punktów z bonusem i był jednym z liderów drużyny.

Rajder Kolejki: Dominik Kubera

Skuteczna jazda Dominika została doceniona przez kibiców. W meczu z MRGARDEN GKM Grudziądz przywiózł 9 punktów z bonusem, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Typer PGE Ekstraligi:

Lider nie zwalnia tempa. Waldemar Józefiak okazał się najlepszy w 7. kolejce zmagań. Wyprzedził on gracza o nicku Bartek99 o pięć punktów. Na trzecim miejscu znalazł się użytkownik Mikey (101 pkt).

W klasyfikacji generalnej podium się nie zmienia. Na pierwszym miejscu pozostaje Waldemar Józefiak, który na swoim koncie zgromadził 762 punkty. Za jego plecami, na drugiej pozycji znajduje się Kacper Zaranek z 709 punktami. Podium zamyka Rafał Nyczka.

Julia Lewandowska