Typuj z PGE Ekstraligą (6): Show Martina Vaculika w Częstochowie i Bartosza Zmarzlika w Gorzowie

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Minione dni pełne były żużla i przede wszystkim PGE Ekstraligi. W związku z tym, po raz kolejny kibice żużla mieli okazję wziąć udział w zabawach przygotowanych przez PGE Ekstraligę – Rajdera Meczu, Rajdera Kolejki, „Komu Kibicujesz?” oraz w Typerze PGE Ekstraligi. Nie zabrakło także głosowania w meczu 4. rundy w Gorzowie, który zamknął tę odsłonę zmagań.

PGG ROW Rybnik –  MRGARDEN GKM Grudziądz 39:51
RAJDER MECZU: Artem Laguta 36,26% głosów

Niewielką przewagą głosów wygrał Artem Laguta, który jak zwykle był ważnym punktem drużyny grudziądzkiej i dołożył do wyniku aż 14 punktów w 5 startach, tracąc  na torze tylko jedno ”oczko”.

KOMU KIBICUJESZ: PGG ROW Rybnik 52,71% głosów
Głosowanie w tym przypadku było bardzo wyrównane, jednak niewielką różnicą głosów zwyciężyła w tej kategorii drużyna z Rybnika.

ELTROX Włókniarz Częstochowa – RM SOLAR Falubaz Zielona Góra 43:47
RAJDER MECZU: Martin Vaculik 60,14% głosów

Kolejny raz Rajderem Meczu został Martin Vaculik, który jest ostatnio w niesamowitej formie i zdobył dla zielonogórzan 14 punktów w 5 startach, w znaczący sposób pomagając im zwyciężyć w tym spotkaniu.

KOMU KIBICUJESZ: RM SOLAR Falubaz Zielona Góra 57,82% głosów
Większą liczbę głosów otrzymała drużyna z Zielonej Góry, która dzięki temu zwyciężyła zarówno i w spotkaniu, jak i w zabawie „Komu Kibicujesz”.

MOJE BERMUDY Stal Gorzów – Motor Lublin 47:43
RAJDER MECZU: Bartosz Zmarzlik 69,70% głosów

Rajderem meczu został Bartosz Zmarzlik, który pozostał niepokonany na swoim torze i dał swojej drużynie 18 punktów w 6 startach, co jest niesamowitym wynikiem Mistrza Świata. Żużlowiec czuł się na torze „jak ryba w wodzie”.

KOMU KIBICUJESZ: Motor Lublin 59,50% głosów
Pocieszeniem dla lublinian może być zwycięstwo chociaż w tej kategorii, gdzie zdobyli więcej głosów, niż ich przeciwnicy.

BETARD Sparta Wrocław – FOGO Unia Leszno – 46:44
RAJDER MECZU:  Emil Sayfutdinov 47,97% głosów

Rajderem Meczu został Emil Sayfutdinov, który podczas całego spotkania stracił tylko jeden punkt i w rezultacie zdobył 14 punktów w 5 startach dla leszczyńskiej drużyny.

KOMU KIBICUJESZ: BETARD Sparta Wrocław 50,30% głosów
Podczas tego spotkania zwyciężyła drużyna z Lublina, która swój sukces powtórzyła również w tej zabawie kibiców, zdobywając więcej głosów.

RAJDER 9. KOLEJKI: Emil Sayfutdinov
Wybrany przez kibiców został Emil Sayfutdinov, który zachwycał na wrocławskim torze i był bardzo ważnym punktem w odniesieniu zwycięstwa przez swoją drużynę.

4. runda PGE Ekstraligi:

MOJE BERMUDY Stal Gorzów – ELTROX Włókniarz Częstochowa 49:41
RAJDER MECZU: Bartosz Zmarzlik 45,93% głosów

Kolejny raz Rajderem Meczu zostaje Bartosz Zmarzlik, który zdobył 15 punktów w 6 startach, walcząc na torze o zwycięstwo swojej drużyny.

KOMU KIBICUJESZ: ELTROX Włókniarz Częstochowa 50,03% głosów
Po bardzo wyrównanym głosowaniu przewagę w tym przypadku zdobyli częstochowianie.

TYPER PGE EKSTRALIGI:

Emocji nie brakuje również w Typerze PGE Ekstraligi. W dziewiątej kolejce najlepszy okazał się gracz Radosław Mądry. Za jego plecami uplasował się gracz o nicku Zarek Team, a trzeci był Adam Lokś. Dla trzech najlepszych fanów po każdej kolejce czekają czapki Smak Żużla!

W klasyfikacji ogólnej na ten moment nadal prowadzi Dzejro (843). Drugą lokatę zajmuje Nyczy2413 (840), a trzeci jest MaRcin (840). Jeszcze pozostało wiele spotkań PGE Ekstraligi, a różnice są na tyle małe, że dużo się może pozmieniać. Zapraszamy do zabawy w następnych spotkaniach!

 

Agnieszka Zimnoch