Typuj z PGE Ekstraligą (6): powrót Grigorija Laguty i Macieja Janowskiego

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Szósta runda PGE Ekstraligi za nami! Jak głosowali kibice w miniony weekend? Tego dowiecie się w podsumowaniu głosowań na Rajderów Meczów, Rajdera Kolejki oraz Typera PGE Ekstraligi.

TRULY.WORK Stal Gorzów – MRGARDEN GKM Grudziądz 51:39

Rajder Meczu: Bartosz Zmarzlik – 58,51%

Świetny mecz w wykonaniu Bartosza Zmarzlika. Zawodnik TRULY.WORK Stali Gorzów został najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania. Był niepokonany i zdobył 15 punktów w pięciu startach. Był to jego czwarty komplet z rzędu w ostatnich dniach.

forBET Włókniarz Częstochowa – BETARD Sparta Wrocław 41:49

Rajder Meczu: Maciej Janowski – 46,70%

Rajderem pojedynku częstochowsko-wrocławskiego został Maciej Janowski, dla którego był to pierwszy mecz po kontuzji. Maciej na torze pokazał, że nie ma już po niej śladu i zakończył spotkanie z 11 punktami oraz bonusem na swoim koncie. Jego zdobycz punktowa pomogła drużynie z Wrocławia pokonać gospodarzy.

SPEED CAR Motor Lublin – GET WELL Toruń 48:42

Rajder Meczu: Grigorij Laguta – 60,02%

Mecz SPEED CAR Motoru Lublin z GET WELL Toruń był pierwszym w sezonie 2019 dla Grigorija Laguty. Rosjanin zaliczył znakomity występ. Zdobył 15 punktów w sześciu startach i poprowadził zespół z Lublina do wygranej. Jego powrót na tor był wspaniałym widowiskiem dla kibiców z Lubelszczyzny.

FOGO Unia Leszno – STELMET Falubaz Zielona Góra 51:39

Rajder Meczu: Piotr Pawlicki – 47,62%

Początek spotkania był dla Piotra Pawlickiego bardzo dobry. W swoich pierwszych trzech startach był niepokonany. W biegu 11. zaliczył upadek i został wykluczony z powtórki, z kolei w biegu 15. przyjechał na drugiej pozycji za Martinem Vaculikiem. Do wyniku FOGO Unii Leszno dorzucił 11 punktów.

Rajder Kolejki: Piotr Pawlicki

Kibice zadecydowali, że Rajderem szóstej kolejki PGE Ekstraligi został Piotr Pawlicki. Zawodnik FOGO Unii Leszno po raz kolejny zaliczył dobry występ w meczu ze STELMET Falubazem.

Typer PGE Ekstraligi:

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Waldemar Józefiak, który ma na swoim koncie 645 punktów. Goni go Kacper Zaranek, posiadający 626 punktów. Na trzecim miejscu znajduje się Rafał Nyczka.

Julia Lewandowska