Typuj z PGE Ekstraligą (5): Znakomita forma Smektały

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

W miniony weekend pogoda dopisała i odbyły się dwa zaległe spotkania- we Wrocławiu i w Częstochowie. Odwołany mecz pomiędzy MRGARDEN GKM Grudziądz, a GET WELL Toruń przeniesiono na 16 czerwca. Czas na piąte wydanie podsumowania głosowań kibiców na Rajdera Meczu, Rajdera Kolejki oraz Typera PGE Ekstraligi.

STELMET Falubaz Zielona Góra – SPEED CAR Motor Lublin 54:36

Rajder Meczu: Paweł Miesiąc – 65,57%

Po raz kolejny kibice zadecydowali, że tytuł Rajdera Meczu powędrował do Pawła Miesiąca. Jego styl jazdy to dla fanów czarnego sportu świetne widowisko. Miesiąc w Zielonej Górze zdobył 9 punktów w pięciu startach i wraz z Mikkelem Michelsenem okazali się najlepiej punktującymi żużlowcami SPEED CAR Motoru Lublin.

TRULY.WORK Stal Gorzów – BETARD Sparta Wrocław 48:42

Rajder Meczu: Maksym Drabik – 42,02%

Świetny występ Maksyma Drabika! Spotkanie w Gorzowie Wielkopolskim od samego początku zapowiadało się dla Maksyma bardzo dobrze. Junior BETARD Sparty Wrocław przywiózł 11 punktów z bonusem w pięciu startach.

forBET Włókniarz Częstochowa – FOGO Unia Leszno 31:59

Rajder Meczu: Bartosz Smektała – 46,49%

FOGO Unia Leszno wyjechała z Częstochowy z wysoką wygraną. 9 punktów dla leszczynian dorzucił Bartosz Smektała, który zaliczył niemal idealny występ. Wygrał trzy z czterech biegów, w których startował.

Rajder Kolejki: Bartosz Smektała

Kibice zdecydowali, że Bartosz Smektała zasługuje na miano rajdera kolejki. W meczu z forBET Włókniarzem junior z Leszna pojechał w znakomitej formie, a ostatnie miejsce w biegu nominowanym można uznać jako wpadkę.

Typer PGE Ekstraligi:

Liderem klasyfikacji generalnej został Waldemar Józefiak, który ma na swoim koncie 526 punktów.Wyniki 5. kolejki poznamy po rozegraniu ostatniego przełożonego spotkania między MRGARDEN GKM Grudziądz a GET WELL Toruń. Znana jest już punktacja 3. rundy zmagań.

Julia Lewandowska