Typuj z PGE Ekstraligą (5): Kompletni Vaculik i Laguta

Fot. Łukasz Forysiak
Fot. Łukasz Forysiak

Ósma kolejka PGE Ekstraligi była pierwszą rundą rewanżową sezonu 2020, więc naturalnie nie mogło zabraknąć w niej emocji. Kibice żużla kolejny raz mogli wziąć udział w zabawach przygotowanych przez najlepszą żużlową ligę świata – wyborach Rajdera Meczu, Rajdera Kolejki, głosowaniu „Komu Kibicujesz?” oraz Typerze PGE Ekstraligi.

RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – PGG ROW Rybnik 57:33
RAJDER MECZU: Martin Vaculik 67,19% głosów

Zdecydowaną przewagą głosów wygrał ten tytuł Martin Vaculik, który poprowadził zielonogórską drużynę do zwycięstwa, dokładając do ich wyniku komplet punktów – 15 punktów w 5 startach.

KOMU KIBICUJESZ: RM SOLAR Falubaz Zielona Góra 70,09% głosów.
Jak i na torze, tak i w aplikacji PGE Ekstraligi zdecydowaną przewagę wśród fanów zdobyła drużyna z Zielonej Góry.

FOGO Unia Leszno – MOJE BERMUDY Stal Gorzów 55:35
RAJDER MECZU: Bartosz Smektała 76,77% głosów

Rajderem meczu został świeżo upieczony senior, jakim jest Bartosz Smektała, który zdobył 13 punktów w 5 startach, przyczyniając się w znacznym stopniu do wygranej swojej drużyny.

KOMU KIBICUJESZ: FOGO Unia Leszno 74,96% głosów
Większą liczbę głosów otrzymała drużyna z Leszna, która dzięki temu zwyciężyła zarówno i w spotkaniu i w zabawie „Komu Kibicujesz”.

MRGARDEN GKM Grudziądz – ELTROX Włókniarz Częstochowa 45:45
RAJDER MECZU: Jakub Miśkowiak 62,67% głosów

Rajderem meczu został junior przyjezdnej drużyny, który rewelacyjnie zaprezentował się na grudziądzkim owalu i zdecydowanie jego postawa miała wpływ na końcowy wynik. Do dorobku drużyny dołożył 12 punktów w 5 startach.

KOMU KIBICUJESZ: ELTROX Włókniarz Częstochowa 54,40% głosów
Zarówno w spotkaniu oraz w aplikacji PGE Ekstraligi drużyny miały bardzo wyrównane wyniki. Jednak w przypadku zabawy „Komu kibicujesz” zwycięstwo przypadło częstochowianom.

Motor Lublin – BETARD Sparta Wrocław 51:39
RAJDER MECZU:  Grigorij Laguta 68.34% głosów

Rajderem Meczu został Grigorij Laguta, który zdobył na swoim owalu komplet punktów, pozostając do końca spotkania niepokonanym. Rosjanin dostarczał kibicom dużo radości swoją jazdą, zwłaszcza w pojedynku z Taiem Woffindenem.

KOMU KIBICUJESZ: Motor Lublin 67,47% głosów
Podczas tego spotkania zwyciężyła drużyna z Lublina, która swój sukces powtórzyła również w tej zabawie kibiców, zdobywając więcej głosów.

RAJDER KOLEJKI: Bartosz Smektała

Kibice, do tytułu najlepszego tej rundy spotkań, wybrali Bartosza Smektałę, który zachwycał na leszczyńskim torze i był bardzo ważnym punktem ekipy mistrza Polski w odniesieniu zwycięstwa, pokazując że warto stawiać na wychowanków od samego początku.

TYPER PGE EKSTRALIGI:

Kolejną dawkę emocji dostarcza kibicom również rywalizacji w Typerze PGE Ekstraligi. W ósmej kolejce najlepszy okazał się Krzysztof Ochman. W klasyfikacji ogólnej po dotychczas rozegranych meczach PGE Ekstraligi prowadzi gracz o nicku Dzejro. Drugi jest MaRcin, a trzeci Nyczy2413 oraz Krzysiek Kaczmarczyk. Dla najlepszych fanów po każdej rundzie czekają czapki Smak Żużla!

Agnieszka Zimnoch