Typuj z PGE Ekstraligą (4): Bohaterski Vaculik

Fot. Marcin Szarejko
Fot. Marcin Szarejko

Czwarta kolejka PGE Ekstraligi za nami. Weekend jak zwykle dostarczył wiele żużlowych wrażeń. Czas na podsumowanie Rajderów Meczów oraz Rajdera Kolejki. Tym razem w głosowaniach kibiców na Rajdera Meczu ukazało się dwóch Australijczyków, Polak i Słowak.

MRGARDEN GKM Grudziądz – BETARD Sparta Wrocław 50:40

Rajder Meczu: Krzysztof Buczkowski – 52,80%

Kolejny świetny mecz Krzysztofa Buczkowskiego. Kapitan drużyny z Grudziądza drugi raz z rzędu został wybrany przez kibiców Rajderem Meczu. W spotkaniu z BETARD Sparta Wrocław 33-latek zdobył 10 punktów i dwa bonusy w czterech startach.

SPEED CAR Motor Lublin – FOGO Unia Leszno 40:50

Rajder Meczu: Jaimon Lidsey – 45,54%

Kapitalny mecz zanotował Jaimon Lidsey! Australijczyk okazał się asem w rękawie FOGO Unii. Dla zespołu z Leszna przywiózł 7 punktów z bonusem, a jego jazda cieszyła oko. Pierwszy, pełny występ w PGE Ekstralidze dla 20-latka.

GET WELL Toruń – forBET WŁÓKNIARZ Częstochowa 39:51

Rajder Meczu: Chris Holder – 52,66%

Niemal idealny występ Chrisa Holdera. Kapitan GET WELL Toruń przed biegami nominowanymi miał na swoim koncie same trójki. Australijczyk zdobył w sześciu startach 15 punktów, tylko ostatni bieg nie poszedł po jego myśli. Przyjechał w nim ostatni. Niestety świetna forma 32-latka nie wystarczyła zespołowi z Torunia, który przegrał z częstochowianami.

TRULY.WORK Stal Gorzów – STELMET Falubaz Zielona Góra 41:49

Rajder Meczu: Martin Vaculik – 68,66%

Show Vaculika! Fenomenalna jazda Martina przyczyniła się do zwycięstwa drużyny z Zielonej Góry. Słowak w spotkanu z TRULY.WORK Stalą przywiózł 13 punktów i bonus. Z całego meczu Vaculik nie zaliczy do udanych tylko biegu 15., w którym przekroczył linię mety na trzeciej pozycji, za plecami Bartosza Zmarzlika oraz Nickiego Pedersena.

Rajder Kolejki: Martin Vaculik

Kibice zadecydowali, że to Słowak zasłużył najbardziej na tytuł Rajdera Kolejki. Vaculik poprowadził STELMET Falubaz do zwycięstwa i dostarczył kibicom z Zielonej Góry wiele radości w spotkaniu derbowym, w tym świetnym atakiem na ostatnich metrach 7. biegu, dającym 3 punkty.

Typer PGE Ekstraligi:

Czwarta kolejka przyniosła dwóch zwycięzców #TyperPGEE. Leszek Cichy i Waldemar Józefiak zdobyli po 111 punktów. Ten drugi w klasyfikacji generalnej znajduje się na drugiej pozycji z 397 punktami na koncie. Liderem nadal jest Kacper Zaranek (405 pkt).

Julia Lewandowska