Typuj z PGE Ekstraligą (3): Mocny Sayfutdinov

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

Trzecia runda PGE Ekstraligi to trzy bardzo wyrównane spotkania oraz jeden odwołany przez deszcz mecz. Mimo warunków atmosferycznych we Wrocławiu, kibice wybierali Rajderów Meczów oraz Rajdera Kolejki. Podsumowanie głosowań przygotowała Julia Lewandowska.

forBET Włókniarz Czestochowa –  SPEED CAR Motor Lublin 52:38

Rajder Meczu: Paweł Miesiąc – 73,51%

Miesiąc show! Drużyna z Lublina co prawda przegrała spotkanie w Częstochowie, ale to zawodnik SPEED CAR Motoru został wybrany przez kibiców Rajderem Meczu. Zawodnik zdobył 12 punktów, a każdy jego wjazd na tor był emocjonujący. Niestety świetna jazda Miesiąca nie wystarczyła zespołowi z Lublina by wygrać i do domu wrócili z porażką.

STELMET Falubaz Zielona Góra – MRGARDEN GKM Grudziądz 46:44

Rajder Meczu: Krzysztof Buczkowski – 61,01%

Mecz w Zielonej Górze trzymał w napięciu do 15. biegu i do ostatnich metrów! Krzysztof Buczkowski został najlepszym zawodnikiem spotkania ze zdobyczą 12 punktów i dwóch bonusów na koncie. Zwyciężył w pierwszych trzech biegach, w których startował. Pomimo nieco gorszych późniejszych  wyjazdów na tor, Buczkowski okazał się liderem drużyny z Grudziądza.

FOGO Unia Leszno – TRULY.WORK Stal Gorzów 51:39

Rajder Meczu: Emil Sayfutdinov – 41,01%

Sayfutdinov zaprezentował fascynującą formę i w spotkaniu z TRULY.WORK Stalą przywiózł 14 punktów. Poprowadził leszczyńską drużynę do zwycięstwa. Wygrywał prawie wszystkie swoje biegi, tylko raz przyjechał za plecami rywala. W biegu 7. lepszy od niego okazał się Bartosz Zmarzlik.

Spotkanie BETARD Sparta Wrocław – GET WELL Toruń zostało odwołane z powodu opadów deszczu.

Rajder Kolejki: Emil Sayfutdinov

Kibice zadecydowali, że Rajderem trzeciej kolejki PGE Ekstraligi został Emil Sayfutdinov. Rosjanin pokazał swoją świetną formę, bowiem w minionej kolejce okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem ze wszystkich startujących.

Typer PGE Ekstraligi:

Zgodnie z regulaminem, trzecia runda zabawy PGE Ekstraligi zostanie podsumowana po rozegraniu zaległego meczu na Stadionie Olimpijskim.

Julia Lewandowska