Typuj z PGE Ekstraligą (20): Patryk Śliwiński zwycięzcą tegorocznej kampanii

03.10.2022 09:02

Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia sezonu 2022 w PGE Ekstralidze. MOTOR Lublin odrobił 12-punktową stratę z pierwszego spotkania w Gorzowie i sięgnął po pierwszy w historii klubu złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Straty z pierwszego spotkania odrobili także zawodnicy ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA Częstochowa, którzy rozgromili FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń. Czas ostatecznych rozstrzygnięć pomiędzy drużynami, to także finalizacja zmagań w Typerze PGE Ekstraligi.

Ostatnia, decydująca o końcowych rozstrzygnięciach, 20. runda zakończyła się triumfem użytkownika KarkoL80, który zdobył 9 punktów. Taką samą zdobycz uzyskali Typerzy, którzy uzupełnili podium tej rundy – zkhzFZx9iAMLvc6X3wz8TvuqKSJ3 oraz Radosław Jabcoń. Dodajmy, że taką samą zdobycz uzyskało jeszcze 30 użytkowników, a grono tych Typerów otwiera Patryk21, który uplasował się tuż za podium.

Triumfatorem całych zmagań Typera został Patryk Śliwiński, który w typowaniu końcowych wyników przed sezonem, a także w trakcie dwudziestu rund zgromadził na swoim koncie łącznie 220 punktów. Drugie miejsce w tej rywalizacji zajął Patrol, który uzyskał 3 „oczka” mniej (217 pkt.), z kolei ostatnie miejsce na podium przypadło Jaceksam73, który sfinalizował rozgrywki taką samą zdobyczą (217 „oczek”). Na wyróżnienie zasłużyli także manieczek (4. miejsce – 215 pkt.), olafo82 (5. miejsce – 214 pkt.) oraz Kamil Kaczyński (6. miejsce – 212 pkt.).

Naturalnym hitem ostatniej rundy była finałowa batalia #LUBGOR, którego rezultaty bezbłędnie i w najlepszym czasie wskazał Igorek APATORAK, który uzyskał za typy sześć punktów. Dodajmy, że taki sam rezultat uzyskało poza zwycięzcą jeszcze 110 Typerów, przy czym podium uzupełnili Michał89 oraz DD20.

Z kolei najlepszą skutecznością w spotkaniu o brązowy medal DMP wykazał się Rafał Sawic, który zdobył pięć z sześciu możliwych do zdobycia. Podium za typy na ten mecz uzupełnili Rafik Saw (5 pkt.), a także Krzysztof Idziorek (4 pkt.).

• zwycięzca 20. rundy – Pjakub514 (2/2 pkt.),
    • zwycięzca klasyfikacji generalnej – Mateusz Baran (51/70 pkt.).

Zwycięzcom poszczególnych rund, triumfatorom danych kategorii w rundach, a także czołowym Typerom końcowej klasyfikacji generalnej gratulujemy, a wszystkim biorącym udział w naszej zabawie, w liczbie 11 534 użytkowników serdecznie dziękujemy. Liczymy, że w kolejnym roku liczba Typerów będzie jeszcze większa, a rywalizacja obfitować będzie w jeszcze więcej emocji!

Poniżej podsumowanie  głosowania na Rajdera Meczu oraz Rajdera finałów:

ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń 59:31
Rajder Meczu: Fredrik Lindgren – bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem tego meczu okazał się zawodnik gospodarzy. Szwed wywalczył dla swojej drużyny 13 punktów i 2 bonusy.

MOTOR Lublin – MOJE BERMUDY STAL Gorzów 53:37
Rajder Meczu: Dominik Kubera – ponownie fantastyczny mecz zawodnika gospodarzy. Dominik Kubera poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa zdobywając 15 punktów i bonus.

Rajder finałów: Dominik Kubera