Typuj z PGE Ekstraligą (2): Niepokonany Woffinden

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Za nami druga runda PGE Ekstraligi. Miniona kolejka pełna była wyrównanych spotkań i emocji do ostatnich wyścigów. Jak potoczyły się głosowania na Rajdera Meczu, Rajdera Kolejki oraz kto prowadzi w Typerze PGE Ekstraligi po ostatnim weekendzie z najlepszą żużlową ligą świata? O tym w podsumowaniu Julii Lewandowskiej.

TRULY.WORK Stal Gorzów  – SPEED CAR Motor Lublin 49:41

Rajder Meczu: Rafał Karczmarz – 45,07%

Mecz życia Rafała Karczmarza! Junior TRULY.WORK Stali Gorzów zdobył 11 punktów w spotkaniu z SPEED CAR Motorem Lublin i przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. W oczach kibiców bez wątpliwości, zasłużył na ten tytuł!

MRGARDEN GKM Grudziądz – forBET Włókniarz Częstochowa 47:43

Rajder Meczu: Przemysław Pawlicki – 61,59%

Przebudzenie Przemysława Pawlickiego. Po słabym występie w Lublinie, żużlowiec zaliczył kapitalny występ w Grudziądzu. W sześciu startach przywiózł 14 punktów i poprowadził MRGARDEN GKM Grudziądz do wygranej.

GET WELL Toruń – FOGO Unia Leszno 42:48

Rajder Meczu: Janusz Kołodziej – 65,17%

Janusz Kołodziej na toruńskiej MotoArenie czuł się jak ryba w wodzie. Od początku zawodów przywoził same trójki, jednak w dwóch ostatnich startach na metę dojeżdżał na drugiej pozycji. Nie przeszkodziło to w zdobyciu uznania fanów i zdobycia tytułu.

BETARD Sparta Wrocław – STELMET Falubaz Zielona Góra 49:41

Rajder Meczu: Tai Woffinden 74,57%

Brytyjczyk po raz kolejny okazał się bohaterem BETARD Sparty. Zespół z Wrocławia dzięki Woffindenowi zwyciężył z STELMET Falubazem Zielona Góra. Trzykrotny Mistrz Świata pojechał w pięciu biegach i każdy z nich zwyciężył. Zdobył 15 punktów i był najlepiej punktującym zawodnikiem tego spotkania, a dodatkowo zachwycał widzów swoją jazdą na torze.

Rajder Kolejki: Tai Woffinden

Tutaj mógł zwyciężyć tylko jeden zawodnik. Tai Woffinden był nie do złapania podczas drugiej rundy PGE Ekstraligi i głosami widzów magazynu na antenie stacji nSport+ zdobył miano Rajdera Kolejki.

Typer PGE Ekstraligi:

Tym razem aż trzech użytkowników zdobyło największą liczbę punktów – po 119 „oczek” uzyskali Magdalena Kaczorowska, Waldek i Kacper Zaranek. Ten ostatni nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej #TyperPGEE (225 pkt) z przewagą czterech punktów nad Grzegorzem Dydackim (221 pkt). Na trzecie awansowała Magdalena (215 pkt).

Julia Lewandowska