Typuj z PGE Ekstraligą (2): Kosmiczny występ Laguty

Rozgrywki PGE Ekstraligi ruszyły już na dobre. Za nami druga kolejka zmagań, w której nie zabrakło emocji. Również kibice po raz kolejny mogli wziąć udział w zabawach przygotowanych przez PGE Ekstraligę – Rajdera Meczu, Rajdera Kolejki, „Komu Kibicujesz?” oraz Typer PGE Ekstraligi. Czas zaprezentować rezultaty z tej rundy.

Motor Lublin – MOJE BERMUDY Stal Gorzów 53:37
RAJDER MECZU: Jarosław Hampel – 73,6% głosów

Debiutujący na tym torze jako członek drużyny z Lublina nie pozostawił złudzeń co do słuszności jego przejścia i przywitał się w najlepszy możliwy sposób z kibicami Motoru. Jarosław Hampel podczas tego spotkania zdobył 13+1 punktów, co stanowiło najwyższy wynik w drużynie.

KOMU KIBICUJESZ: MOTOR Lublin – 73,77% głosów
Tak jak i na torze, tak i w aplikacji zdecydowane zwycięstwo osiągnęła drużyna Motoru Lublin.

MRGARDEN GKM Grudziądz – PGG ROW Rybnik 58:32
RAJDER MECZU: Artem Laguta – 68,81% głosów

Wybór nie mógł być inny. Zdecydowaną liczbą głosów zwyciężył Artem Laguta, który po raz kolejny był nie do złapania i zdobył komplet punktów, nie pozwalając wyprzedzić się żadnemu z rywali.

KOMU KIBICUJESZ: MRGARDEN GKM Grudziądz – 66,48% głosów
Znów drużyna, która odniosła zwycięstwo w walce na torze wygrywa w aplikacji w zabawie „Komu Kibicujesz?”, zdobywając zdecydowaną przewagę głosów.

FOGO Unia Leszno – BETARD Sparta Wrocław 53:37
RAJDER MECZU: Dominik Kubera – 44,37% głosów

Młody zawodnik leszczyńskiej FOGO Unii zdecydowanie zasłużył na tytuł Rajdera Meczu – zdobył 10 punktów i trzy bonusy, co jest niesamowicie dobrym wynikiem jak na juniora.

KOMU KIBICUJESZ: FOGO Unia Leszno – 57,06% głosów
Niewielką różnicą głosów zwyciężyła w głosowaniu FOGO Unia Leszno, która mogła w ten sposób przypieczętować jeszcze mocniej swoje zwycięstwo w całym meczu.

RM SOLAR Falubaz Zielona Góra- ELTROX Włókniarz Częstochowa 31:59
RAJDER MECZU: Fredrik Lindgren – 44,49% głosów

Rajderem Meczu został Szwed, który nie tylko dołożył bardzo ważne punkty dla swojej drużyny – 10+2, ale i walczył dalej po felernym upadku i straceniu swojego najlepszego motocykla.

KOMU KIBICUJESZ: ELTROX Włókniarz Częstochowa – 70,40% głosów
Tak jak w spotkaniu, tak i w tej zabawie drużyna z Częstochowy zdobyła bardzo dużą przewagę i zwyciężyła w tej kategorii.

RAJDER KOLEJKI: Artem Laguta

Wybór padł na niepokonanego od dwóch kolejek zawodnika, który nie zgubił jeszcze ani jednego ”oczka”. Laguta po raz kolejny pokazał, że jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu, a swoje biegi wygrywał z dużą przewagą.

TYPER PGE EKSTRALIGI:

Kolejną dawkę emocji dostarcza kibicom również rywalizacji w Typerze PGE Ekstraligi. W drugiej kolejce najlepszy okazał się gracz o nicku mleszek, jednak z niewielką przewagą nad pozostałymi graczami znajdującymi się na podium. W klasyfikacji ogólnej po dwóch rundach prowadzi Arturoxx. Dla najlepszych fanów po każdej kolejce czekają czapki Smak Żużla!

Agnieszka Zimnoch