Typuj z PGE Ekstraligą (19): Pogoń za liderem przed finałem. Woryna i Kubera Rajderami meczów

Fot. Patryk Kowalski

Przed nami decydujące starcia w PGE Ekstralidze. Za kilka dni poznamy końcową klasyfikację podium tegorocznych zmagań. Bliżej złotego medalu jest MOJE BERMUDY STAL Gorzów, która pokonała MOTOR Lublin 51:39 w pierwszym starciu. Z kolei minimalnie lepsi w meczu o 3. miejsce okazali się zawodnicy FOR NATURE SOLUTIONS APATORA Toruń, pokonując ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa 46:44. Po najbliższej rundzie poznamy także końcową klasyfikację w Typerze PGE Ekstraligi.

Przedostatnia w 2022 roku, 19. runda Typera, zakończyła się triumfem smart1980, który zapisał na swoim koncie 9 punktów na 12 możliwych. Taką samą zdobycz uzyskali także użytkownicy z miejsc 2.-4., kolejno: Marek banek, Simon Wigg, a także Grzegorz Skorzybót. Warto dodać, że po 8 punktów uzyskali użytkownicy z pozycji 5.-62., spośród których najszybsza była Iza Iza. W tej kolejce udział wzięło ponad 3 600 Typerów.

Liderem klasyfikacji generalnej, niezmiennie od kilku rund pozostaje Rafi07, zdobywca 196 punktów. Warto jednak zaznaczyć, iż jego przewaga stopniała z sześciu do trzech „oczek” przewagi nad drugim w „generalce” użytkownikiem Matixon04 (193 pkt.). Dotychczasowe podium uzupełnia Roman Skorupa, który zainkasował punkt mniej (192 pkt.). W bardzo bliskim kontakcie z czołową trójką pozostają Typerzy z dwóch kolejnych miejsc – Karol Kołodziejczyk-_TEaiB3cg oraz Rafałspeedway76. Obaj uzyskali po 191 „oczek”.

Hitem minionej rundy było oczywiście starcie #GORLUB, którego najskuteczniejszym i najszybszym Typerem okazał się Przemek Mazurek-ivdaKf6OM, który zdobył komplet sześciu punktów. Tyle samo „oczek”, poza zwycięzcą zdobyło jeszcze 24 użytkowników, przy czym podium uzupełnili Kuba Pawłowski oraz Darekdarek Wysocki.

Liderami w poszczególnych kategoriach są:

 • wyniki meczów:
  • maksymalna ilość punktów w rundzie – 0 użytkowników,
  • zwycięzca 19. rundy – Kryspin85 (4/6 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnej – Grzegorz Szpojda (74/204 pkt.);
 • liderzy drużyn:
  • maksymalna ilość punktów w rundzie – 3 użytkowników,
  • zwycięzca 19. rundy – Beata Mokras (4/4 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnej – Szkiełko (89/136 pkt.);
 • lepszy z pary:
  • maksymalna ilość punktów w rundzie – 1024 użytkowników,
  • zwycięzca 16. rundy – Kryspin85 (2/2 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnej – Mateusz Baran (49/68 pkt.).

Mecz o 3. miejsce:

24.09 (sobota) godz. 19:15 ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa – FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń

Finał:

25.09 (niedziela) godz. 19:15 MOTOR Lublin – MOJE BERMUDY STAL Gorzów

Zachęcamy, by przed finalnymi rozstrzygnięciami dołączyć do naszej oficjalnej zabawy i sprawdzić swoją skuteczność w Typerze PGE Ekstraligi.

Poniżej podsumowanie na Rajdera Meczu:

FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń – ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA 46:44
Rajder Meczu: Kacper Woryna – po raz drugi w tym zestawieniu znalazł się 26-latek. Zawodnik gości zaliczył bardzo dobre spotkanie, zdobywając łącznie 11 punktów i bonus.

MOJE BERMUDY STAL Gorzów – MOTOR Lublin 51:39
Rajder Meczu: Dominik Kubera – kolejne świetne zawody w wykonaniu zawodnika gości. Dominik Kubera już po raz 5 został doceniony przez kibiców. W meczu finałowym jednemu z liderów drużyny przyjezdnych udało się wywalczyć 16 punktów.

 

Paula Pacyga
Adrian Niemczak