Typuj z PGE Ekstraligą (15): Woffinden Rajderem Półfinałów

10.09.2019 13:55

Za nami 15 oraz 16 kolejka PGE Ekstraligi. W półfinałach lepsze okazały się zespoły z Leszna oraz Wrocławia i to one rywalizować będą w finale o tytuł Drużynowego Mistrza Polski 2019. Z kolei o brąz powalczą forBET Włókniarz Częstochowa i STELMET Falubaz Zielona Góra. Kogo wybierali kibice w głosowaniach na Rajderów Meczów, Rajdera Półfinałów oraz kto okazał się najlepszy w Typerze PGE Ekstraligi? O tym w poniższym podsumowaniu.

forBET Włókniarz Częstochowa – FOGO Unia Leszno 38:52
Rajder Meczu:
Piotr Pawlicki – 57,38%
Kapitan FOGO Unii Leszno poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w Częstochowie. Podczas pierwszego meczu półfinałowego Piotr Pawlicki zaliczył wyśmienity występ. Zdobył 12 punktów z bonusem w pięciu startach. Trzy razy jako pierwszy przekroczył linię mety, raz był drugi i raz trzeci.

STELMET Falubaz Zielona Góra – BETARD Sparta Wrocław 48:42
Patryk Dudek – 28,33%
Bardzo dobry mecz zaliczył Patryk Dudek. Polak okazał się ważnym ogniwem w zespole STELMET Falubazu. Początek spotkania w Zielonej Górze był dla niego fantastyczny. W swoich dwóch pierwszych startach przywiózł po 3 „oczka”, później bieg ukończył na drugim miejscu, w czwartym starcie na metę przyjechał jako ostatni, ale bieg nr 14 zakończył na pierwszej pozycji. Łącznie zdobył 11 punktów i przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny.

FOGO Unia Leszno – forBET Włókniarz Częstochowa 52:38
Dominik Kubera – 40,27%
Junior FOGO Unii po raz kolejny w tym sezonie zaliczył bardzo udany występ. Zdobył 6 punktów w trzech startach. Dwa pierwsze biegi, w których startował ukończył na pierwszej pozycji i raz przyjechał ostatni.

BETARD Sparta Wrocław – STELMET Falubaz Zielona Góra 56:34
Tai Woffinden – 51,39%
Fenomenalny Tai Woffinden poprowadził BETARD Spartę Wrocław do finału. Brytyjczyk zaprezentował się niemal idealnie w pojedynku z Zieloną Górą. 29-latek przywiózł dla zespołu z Wrocławia 14 punktów z bonusem i był najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie gospodarzy. Zwyciężył cztery z pięciu biegów, w których startował i raz przyjechał drugi.

Rajder Półfinałów: Tai Woffinden
Kibice zdecydowali, że tytuł Rajdera Półfinałów powędrował do Taia Woffindena. Trzykrotny mistrz świata wspaniale spisywał się w półfinałach. Podczas meczu w Zielonej Górze był najlepiej punktującym zawodnikiem BETARD Sparty Wrocław. Zdobył 10 punktów z bonusem w pięciu startach. Podczas spotkania rewanżowego we Wrocławiu dorobek Brytyjczyka to 14 „oczek” i bonus. To między innymi dzięki niemu BETARD Sparta powalczy o złoty medal.

Typer PGE Ekstraligi:
W 15 rundzie PGE Ekstraligi typowanie najlepiej poszło użytkownikom: rafi88, Rajtek (obaj zdobyli 57 punktów) oraz Filipowi Piaseckiemu (55 punktów). Z kolei podczas 16 kolejki najlepszymi typerami okazali się: Łukasz Węglarek (76 punktów), Paweł Burek (72 punktu), Rafalb93 oraz Sebastian Seklecki (obaj po 69 punktów). W klasyfikacji generalnej cały czas liderem pozostaje Waldemar Józefiak, który po 16 rundach zgromadził na swoim koncie 1620 punktów. Na drugim miejscu znajduje się Darek65 (1542 punkty), a za nim Kacper Zaranek (1447 punktów).