Typuj z PGE Ekstraligą (14): Smektała kolejny raz wyróżniony przez kibiców

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Za nami runda zasadnicza PGE Ekstraligi! Rajderami Meczów 14. rundy zostali Bartosz Zmarzlik, Mikkel Michelsen, Martin Vaculik oraz Bartosz Smektała. Najmłodszy z nich został wybrany przez kibiców Rajderem Kolejki. Podsumowanie wyników oraz klasyfikacja Typera PGE Ekstraligi po ostatnich zmaganiach w poniższym materiale.

TRULY.WORK Stal Gorzów – forBET Włókniarz Częstochowa 45:45

Rajder Meczu: Bartosz Zmarzlik – 32,07%
Co prawda, spotkanie w Gorzowie zakończyło się remisem, ale można powiedzieć, że to był mecz Bartosza Zmarzlika. 24-latek był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania. Zdobył 17 punktów, tylko raz nie zakończył biegu na pierwszej pozycji. W biegu numer 8 linię mety przekroczył przed nim Leon Madsen.

MRGARDEN GKM Grudziądz – SPEED CAR Motor Lublin 52:38

Rajder Meczu: Mikkel Michelsen – 47,90%
Mikkel Michelsen zanotował w Grudziądzu świetny początek meczu. Duńczyk zwyciężył bowiem dwa biegi, w których startował. Podczas swojego trzeciego wyścigu nie wywalczył „oczka”, ale w czwartym starcie przywiózł dwa punkty. Łącznie zdobył ich 8.

GET WELL Toruń – STELMET Falubaz Zielona Góra 46:44

Rajder Meczu: Martin Vaculik – 46,08%
Pomimo, iż STELMET Falubaz przegrał spotkanie w Toruniu, to nie przeszkodziło im to w zajęciu 3. miejsca w tabeli. Świetną formę zaprezentował Martin Vaculik. Słowak zaliczył bardzo dobry występ na MotoArenie. Zdobył 12 punktów. Zwyciężył dwa pierwsze biegi, w których startował, a w kolejnych trzech przywoził po dwa „oczka”.

BETARD Sparta Wrocław – FOGO Unia Leszno 35:55

Rajder Meczu: Bartosz Smektała – 52,74%
Świetne spotkanie w wykonaniu FOGO Unii Leszno! Jednym z liderów leszczyńskiego zespołu okazał się Bartosz Smektała. Junior zdobył 11 punktów z bonusem. Zwyciężył trzy biegi, w których startował i raz był drugi. W biegu nr 10 lepiej od niego pojechał Piotr Pawlicki.

Rajder Kolejki: Bartosz Smektała
Tytuł Rajdera 14. kolejki PGE Ekstraligi powędrował do Bartosza Smektały. Junior FOGO Unii zaliczył fantastyczny występ we Wrocławiu i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Kibice zdecydowali, że to on zasłużył na to miano.

Typer PGE Ekstraligi

W 14 rundzie Typera PGE Ekstraligi najlepszy okazał się Tomasz Lokś, który zdobył 113 punktów. 108 punktów to zdobycz Sławomira Grzelaka, a po 106 punktów uzyskali Mateusz Błażejczak oraz Stanisław Drabik. W klasyfikacji generalnej cały czas prowadzi Waldemar Józefiak z 1569 „oczkami” na koncie. Tuż za nim na drugiej pozycji znajduje się użytkownik Darek 65, a na trzecim miejscu jest Kacper Zaranek.

Julia Lewandowska