Typuj z PGE Ekstraligą (13): Fantastyczny występ Liszki

12.08.2019 13:51

Powoli zbliżamy się do końca rundy zasadniczej PGE Ekstraligi. Czego dostarczyła 13 kolejka? Jak potoczyły się głosowania na Rajderów Meczów oraz Rajdera Kolejki? Komu najlepiej idzie Typer PGE Ekstraligi? Tego dowiecie się z poniższego podsumowania!

forBET Włókniarz Częstochowa – MRGARDEN GKM Grudziądz 52:38
Rajder Meczu:
Paweł Przedpełski – 30,39%

Paweł Przedpełski może być sporym zaskoczeniem w zestawieniu Rajderów. Polak w meczu z MRGARDEN GKM Grudziądz zdobył cztery punkty w czterech startach. W swoim pierwszym biegu Przedpełski przyjechał na pierwszej pozycji, później szło mu znacznie gorzej. W drugim starcie zdobył jedno „oczko”, a ostatnie dwa biegi zakończył na czwartym miejscu bez zdobyczy punktowej.

FOGO Unia Leszno – GET WELL Toruń 64:26
Emil Sayfutdinov – 52,85%

Emil Sajfutdinov nie zwalnia tępa. Rosjanin w czterech biegach zdobył komplet, 11 punktów z bonusem. Trzy razy dojechał na metę jako pierwszy i raz był drugi. W biegu nr 13. przed nim linię mety minął Janusz Kołodziej.

SPEED CAR Motor Lublin – TRULY.WORK Stal Gorzów 50:40
Mikkel Michelsen – 37,60%

Rajderem meczu w Lublinie został Mikkel Michelsen. Podczas spotkania z TRULY.WORK Stalą Gorzów, Duńczyk zdobył 9 punktów i bonus w pięciu startach. Trzy razy był drugi, raz wygrał i w biegu nominowanym przyjechał na ostatniej pozycji, czym zachwycił widownię zgromadzoną w Lublinie oraz przed telewizorami.

STELMET Falubaz Zielona Góra – BETARD Sparta Wrocław 44:46
Rajder Meczu: Przemysław Liszka – 65,48%

Ponad 65% głosów na Rajdera Meczu powędrowało do Przemysława Liszki. Nikogo nie powinno to dziwić, gdyż junior z Wrocławia zaliczył świetny występ w Zielonej Górze. Zawodnik BETARD Sparty zdobył 7 punktów i bonus w trzech startach. Dwa razy przyjechał na drugiej pozycji i raz zwyciężył.

Rajder Kolejki: Przemysław Liszka
Kibice postanowili, że Rajderem trzynastej kolejki PGE Ekstraligi został Przemysław Liszka. 19-latek pojechał fantastycznie podczas spotkania w Zielonej Górze. Junior BETARD Sparty przekroczył linię mety między innymi przed Maciejem Janowskim, Nickim Pedersenem oraz Piotrem Protasiewiczem. Dorzucił do wyniku swojej drużyny 7 punktów z bonusem.

Typer PGE Ekstraligi:
W 13 rundzie Typera PGE Ekstraligi najlepszy okazał się użytkownik o nicku Maciek89, który zdobył 107 punktów. O 4 „oczka” mniej zdobyli Maciej Chomski oraz Krzysztof Knych. W klasyfikacji generalnej tytuł lidera nadal należy do Waldemara Józefiaka, który na swoim koncie zgromadził już 1479 punktów. Goni go gracz o nazwie Darek65 z 1437 punktami. Trzeci jest Kacper Zaranek posiadający 1299 punktów.