Typuj z PGE Ekstraligą (12): Woffinden wrócił w świetnej formie

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Za nami 12. runda PGE Ekstraligi. W minionej kolejce doczekaliśmy się powrotu na tor Taia Woffindena, który świetnie prezentował się na torze w Toruniu. Jak potoczyły się pozostałe głosowania oraz Typer PGE Ekstraligi? O tym w poniższym podsumowaniu, które przygotowała Julia Lewandowska.

MRGARDEN GKM Grudziądz – STELMET Falubaz Zielona Góra 44:46

Rajder Meczu: Artem Laguta – 39,14%
W zaciętej rywalizacji w Grudziądzu to STELMET Falubaz odniósł zwycięstwo. Kibice MRGARDEN GKM mogą być jednak dumni z występu Artema Laguty. Rosjanin zdobył 14 punktów w 6 startach i został najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania. Trzy razy dojechał do mety jako pierwszy, dwa razy był drugi i raz trzeci.

SPEED CAR Motor Lublin – forBET Włókniarz Częstochowa 45:45

Rajder Meczu: Andreas Jonsson – 28,36%
Sporym zaskoczeniem może być wybrany przez kibiców Rajder Meczu w Lublinie. Tytuł powędrował do Andreasa Jonssona, który zaliczył wspaniały występ w swoim pierwszym starcie. Przywiózł bowiem do mety 3 punkty i to zachęciło fanów do oddawania na niego głosów. Niestety jego późniejsze wyjazdy na tor były o wiele słabsze. Szwed w kolejnym starcie przywiózł jedno „oczko”, a kolejne dwa biegi kończył na ostatniej pozycji.

GET WELL Toruń – BETARD Sparta Wrocław 41:49

Rajder Meczu: Tai Woffinden -47,94%
Pojedynek toruńsko-wrocławski zakończył się zwycięstwem BETARD Sparty. Tai Woffinden zdobył 13 punktów i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Brytyjczyk był najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole z Wrocławia. Zwyciężył cztery z pięciu biegów, w których startował i raz był trzeci.

TRULY.WORK Stal Gorzów – FOGO Unia Leszno 46:44

Rajder Meczu: Emil Sayfutdinov – 40,51%
Rajderem meczu w Gorzowie został Emil Sayfutdinov. Rosjanin zdobył 10 punktów w pięciu startach i był  najlepiej punktującym zawodnikiem FOGO Unii Leszno. Dwa razy zwyciężył bieg, dwa razy przyjechał na drugiej pozycji i raz był ostatni.

Rajder Kolejki: Tai Woffinden
Rajderem 12 kolejki PGE Ekstraligi został Tai Woffinden. Trzykrotny mistrz świata wrócił na tor po kontuzji, którą odniósł na początku czerwca w Lublinie. Podczas meczu w Toruniu pokazał, że przerwa nie wpłynęła na jego formę i wyśmienicie zaprezentował się na MotoArenie. Zdobył 13 punktów i poprowadził BETARD Spartę do zwycięstwa.

Typer PGE Ekstraligi
W 12. rundzie Typera PGE Ekstraligi najlepszy okazał się Jędrzej69, który zdobył 200 punktów. Drugie miejsce zajął Darek 65, z kolei na trzeciej pozycji uplasował się Waldemar Józefiak, który nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej z 1388 punktami na koncie.

Julia Lewandowska