Typuj z PGE Ekstraligą (12): Ostatnie emocje w sezonie 2020

Fot. Radosław Kalina
Fot. Radosław Kalina

Za nami weekend, który przyniósł rozstrzygnięcia dotyczące sezonu 2020 i poznaliśmy Drużynowego Mistrza Polski. Te dwa spotkania, to była także ostatnia w tym roku okazja, aby spróbować swoich sił w aplikacji i wziąć udział w zabawach przygotowanych przez PGE Ekstraligę – Rajdera Meczu, Rajdera Kolejki, „Komu Kibicujesz?” oraz Typera.

RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra – BETARD SPARTA Wrocław 37:32
RAJDER MECZU: Daniel Bewley 55,32% głosów

Rajderem meczu został młody Anglik, który bardzo dobrze radził sobie na trudnym torze i zdobył aż 12 punktów dla wrocławian i dorzucił bonus.

KOMU KIBICUJESZ: BETARD SPARTA Wrocław 51,76% głosów
Minimalną przewagą głosów zwyciężyła drużyna z Wrocławia, która przed rewanżem we Wrocławiu traciła 5 punktów do zielonogórzan.

MOJE BERMUDY STAL Gorzów – FOGO UNIA Leszno 46:44
RAJDER MECZU: Janusz Kołodziej 52,47% głosów

Rajderem meczu wybrano zawodnika, który dołożył do dorobku swojej drużyny sporo punktów, bo łącznie było to 12 punktów i bonus w pięciu startach.

KOMU KIBICUJESZ: FOGO UNIA Leszno 55,04% głosów
Większą liczbę głosów kibiców, w tym spotkaniu, zdobyła FOGO Unia Leszno, pokonując w tej kategorii wrocławian.

BETARD SPARTA Wrocław – RM SOLAR FALUBAZ Zielona Góra 50:40
RAJDER MECZU: Chris Holder 50,48% głosów

Najlepszym zawodnikiem meczu według kibiców został australijski „gość”, który zdobył dla wrocławian 14 punktów w 6 startach i zachwycał swoją prędkością na tamtejszym owalu.

KOMU KIBICUJESZ: BETARD SPARTA Wrocław 68,50% głosów
Przewagą głosów kibiców w aplikacji PGE Ekstraligi zwyciężyła w tej zabawie drużyna z Wrocławia, która zapisała dzięki temu dwa zwycięstwa jednego dnia na swoim koncie.

FOGO UNIA Leszno – MOJE BERMUDY STAL Gorzów 59:30
RAJDER MECZU: Janusz Kołodziej 47,84 % głosów.

Rajderem meczu został Janusz Kołodziej, który przyzwyczaił nas, że w meczach finałowych jest najlepszą wersją siebie i ogromnym wsparciem dla drużyny. Tym razem przywiózł 6+1 w 3 startach, a ostatni swój bieg oddał juniorowi – Kacprowi Pludrze.

RAJDER KOLEJKI: Janusz Kołodziej

Rajderem kolejki został Janusz Kołodziej, który oprócz świetnej postawy na torze, zaprezentował także wzorowy przykład dbania o młodszych kolegów z drużyny, którym niejednokrotnie już oddawał swoje biegi.

TYPER PGE EKSTRALIGI:

Emocji nie brakowało również w Typerze PGE Ekstraligi, ponieważ na koniec sezonu liczył się dosłownie każdy punkt. W 18. kolejce pierwsze trzy miejsca należały kolejno Andi_seweryn, Mike-81 oraz Kacper Laskowski. Po całym sezonie 2020, podium prezentuje się następująco:

Gratulujemy!

 

Agnieszka Zimnoch