Typuj z PGE Ekstraligą (12): Lider z poprzedniej rundy nadal na czele. Skuteczny Kubera

Fot. Zuzanna Kloskowska

Pod znakiem bardzo wysokich zwycięstw drużyn z Częstochowy i Lublina stały piątkowe spotkania PGE Ekstraligi, zaś zdecydowanie większych emocji dostarczyły niedzielne mecze w Toruniu i Lesznie, których rozstrzygnięcia poznawaliśmy w ostatnich biegach obu meczów. Równoległą, nie mniej emocjonującą rywalizację, prowadzą Typerzy w oficjalnej aplikacji PGE Ekstraligi. Jak im poszło?

Magdalena Pyziak – to triumfatorka 12. Rundy Typera, która na 24 możliwe do uzyskania „oczka”, jako jedyna zdobyła 18 punktów. Podium tej kolejki uzupełnili użytkownicy o nickach Sparta1111y  oraz Rafał Pańka – obaj uzyskali po 16 punktów. Warto wspomnieć o Typerach z miejsc 4.-17., którzy zapisali na kontach po 15 „oczek”, a najszybszy z tego grona okazał się Mikolaj Cembrzyński. Swoje wskazania na tę rundę zgłosiło ponad 5100 użytkowników.

Podobnie, jak po poprzedniej rundzie, na fotelu lidera pozostaje wimich, który powiększył swoją zdobycz do 145 punktów. Dwa punkty starty (143 pkt.) do prowadzącego notują aktualnie Rans Toruń, Piotr Wierak oraz PKŻ Polonia Piła, którzy zajmują kolejno miejsca 2.-4. Na wyróżnienie zasługują także użytkownicy plasujący się na kolejnych czterech lokatach, którzy zapisali na swoich kontach po 142 „oczka”: Rafi07, kozi2803, Roman Skorupa, a także Adrian Rapa. Dodajmy, że dotychczasowe prawidłowo wskazane typy dawały maksymalnie 288 punktów.

Hitem 12. Rundy było spotkanie #LESWRO, a najskuteczniejsza w typowaniu tych meczów była Magdalena Pyziak, która jako jedyna uzyskała maksymalną ilość punktów za ten mecz (6). Blisko kompletu we wskazaniach na to spotkanie byli Typerzy, którzy uzupełnili podium – Kuba Ladziński oraz Dejvwts, którzy uzyskali po 5 „oczek”.

Liderami w poszczególnych kategoriach są:

 • wyniki meczów:
  • maksymalna ilość punktów w rundzie – 0 użytkowników,
  • zwycięzca 12. rundy – Jan K (8/12 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnej – Grzegorz Szpojda (56/144 pkt.);
 • liderzy drużyn:
  • maksymalna ilość punktów w rundzie – 0 użytkowników,
  • zwycięzca 12. rundy – Kev78 (7/8 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnej – domzalska (67/96 pkt.);
 • lepszy z pary:
  • maksymalna ilość punktów w rundzie – 595 użytkowników,
  • zwycięzca 12. rundy – LukakuGKM (4/4 pkt.),
  • lider klasyfikacji generalnej – Tomasz1233 (36/48 pkt.).

Przedostatnia w fazie zasadniczej, 13. runda PGE Ekstraligi zainaugurowana zostanie 22 lipca, a swoje typy na nią, wzorem poprzednich rund, zgłaszać można do piątku, do godziny 16:00. Pary czterech spotkań w ramach tej rundy wyglądać będą następująco:

 • 22.07 (piątek) godz. 18:00 ARGED MELSA Ostrów Wlkp. – FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń
 • 22.07 (piątek) godz. 20:30 BETARD SPARTA Wrocław – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
 • 24.07 (niedziela) godz. 16:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – FOGO UNIA Leszno
 • 24.07 (niedziela) godz. 19:15 ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa – MOTOR Lublin

Poniżej podsumowanie głosowania na Rajdera Meczu oraz Rajdera Kolejki:

ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa – ARGED MELSA Ostrów Wlkp. 68:22

Rajder Meczu: Jakub Miśkowiak – kolejny raz w tym zestawieniu znalazł się świetnie spisujący junior gospodarzy.  Zawodnikowi ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa udało się zdobyć w tym meczu 10 punktów oraz 2 bonusy.

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – MOTOR Lublin 35:55

Rajder Meczu: Dominik Kubera –  najlepszym zawodnikiem tego meczu okazał się ponownie Dominik Kubera. Zawodnikowi MOTORU Lublin udało wywalczył w tym spotkaniu 15 punktów i bonus.

FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń – MOJE BERMUDY STAL Gorzów 47:43

Rajder Meczu: Robert Lambert – bardzo dobre zawody zaliczył zawodnik MOJE BERMUDY STAL Gorzów. Robert Lambert zdobył w tym spotkaniu 12 punktów i bonus.

FOGO UNIA Leszno – BETARD SPARTA Wrocław 44:46

Rajder Meczu: Maciej Janowski – skuteczna jazda zawodnika BETARD SPARTY Wrocław została doceniona przez kibiców. Kapitan gości zdołał zdobyć 11 punktów.

Rajder 12. rundy:  Dominik Kubera

 

Paula Pacyga
Adrian Niemczak