Typuj z PGE Ekstraligą (11): FOGO Unia zgarnia “tytuł”

29.07.2019 14:32

Przerwa dobiegła już końca i wróciła PGE Ekstraliga, a wraz z nią wróciły głosowania na Rajderów Meczów, Rajdera Kolejki oraz podsumowanie Typera PGE Ekstraligi. Kto zdobył najwięcej głosów w 11. kolejce? Tego dowiecie się z poniższego podsumowania!

FOGO Unia Leszno – SPEED CAR Motor Lublin 51:39

Rajder Meczu: Emil Sayfutdinov – 44,41%
Rajderem meczu w Lesznie został Emil Sayfutdinov, który zaliczył niemal idealny występ. Spotkanie z SPEED CAR Motorem zakończył z 11 punktami i bonusem na koncie. Rosjanin był najlepiej punktującym zawodnikiem FOGO Unii. Zwyciężył w trzech biegach, w których startował i raz przyjechał na drugiej pozycji.

forBET Włókniarz Częstochowa – GET WELL Toruń 52:38

Rajder Meczu: Jakub Miśkowiak – 49,48%
Podczas spotkania w Częstochowie, kibice oddali najwięcej głosów na Jakuba Miśkowiaka. Junior forBET Włókniarza zdobył 6 punktów i dwa bonusy. W swoim pierwszym starcie przywiózł dwa „oczka” zwyciężając wraz z Michałem Gruchalskim bieg młodzieżowy. Miśkowiak najbardziej zaimponował kibicom jednak w biegu numer 4, przekraczając linię mety na pierwszej pozycji, między innymi przed mistrzem Świata z 2017 roku, Jasonem Doylem. W swoim trzecim starcie zdobył jedno „oczko”.

BETARD Sparta Wrocław – MRGARDEN GKM Grudziądz 51:38

Rajder Meczu: Maksym Drabik – 57,24%
Maksym Drabik zdobył ponad połowę głosów kibiców w głosowaniu na Rajdera spotkania we Wrocławiu. Zasłużył na ten tytuł, był bowiem najlepszym zawodnikiem pojedynku wrocławsko-grudziądzkiego. Młodzieżowiec BETARD Sparty zdobył 16 punktów w sześciu startach i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Cztery razy przyjechał na metę jako pierwszy i dwa razy był drugi.

STELMET Falubaz Zielona Góra – TRULY.WORK Stal Gorzów 57:33

Rajder Meczu: Bartosz Zmarzlik – 45,56%
Spotkanie derbowe w Zielonej Górze zakończyło się wysoką przegraną TRULY.WORK Stali. Jedynym zawodnikiem, który nie zawiódł gorzowskich kibiców był Bartosz Zmarzlik, który przywiózł 15 punktów w sześciu startach. Zwyciężył cztery biegi, raz był drugi i raz trzeci.

Rajder Kolejki: Emil Sayfutdinov
Emil Sayfutdinov kolejny raz udowodnił swoją wysoką formę. Poprowadził FOGO Unię Leszno do zwycięstwa i zasłużył na miano Rajdera Kolejki. Warto dodać, że kibice przyznali mu ten tytuł już po raz trzeci w tym sezonie!

Typer PGE Ekstraligi
W 11 kolejce Typera PGE Ekstraligi najlepszy okazał się Darek65, który zdobył 141 punktów. Drugie miejsce ex aequo zajęli użytkownicy  Damiano81 oraz Arturoxx. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Waldemar Józefiak, który na swoim koncie zgromadził już 1254 punkty.