Typuj z PGE Ekstraligą: 102. Derby Lubuskie za nami. Wielkie emocje w Toruniu

Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Trzy spotkania 12. rundy zakończyły się zwycięstwami gospodarzy. W miniony weekend rozegrano m.in. 102. Derby Ziemi Lubuskiej, którego triumfatorem okazał się zespół MOJE BERMUDY STALI Gorzów. Jednak najwięcej emocji dostarczyło kibicom ostatnie ze spotkań, gdzie EWINNER APATOR Toruń podejmował drużynę MOTORU Lublin, a losy spotkania goście przeważyli na swoją stronę w ostatniej gonitwie dnia.

W 12. rundzie PGE Ekstraligi najlepszym Typerem został Kacper Masłowski, zdobywca 21 punktów na swoje konto. Na drugiej pozycji opasował się użytkownik o nicku Kamyk, który zgromadził 19 „oczek”. Podium minionej kolejki uzupełnił Marcin Wencel 29132, którego typy zaowocowały 18 punktami do klasyfikacji. Taką samą zdobycz w tej rundzie zanotowali użytkownicy z miejsc 4.-7.: Mateusz Domaradzki, Darek Kielar, Tomasz Kossak oraz Grzegorz Oczoś. Przypomnijmy, iż w każdej z poszczególnych rund uzyskać można maksymalnie 24 punkty.

W dalszym ciągu bez zmian pozostaje czołówka klasyfikacji generalnej tegorocznego Typera. Pierwsza lokata w dalszym ciągu przypada Skrzypoo (140 pkt.). Sześć punktów mniej i drugie miejsce to aktualna pozycja drugiego użytkownika – Pawła Witka. Zaś trzecie miejsce ze 132 punktami przypada Kacprowi Tomaszewskiemu, który może czuć oddech na plecach czwartego w klasyfikacji użytkownika o nicku mintayhomie, który także notuje 8-punktową stratę do aktualnego lidera. Dodajmy, iż do tej pory bezbłędnie wskazując swoje typy uzyskać można było maksymalnie 294 punkty.

W kwestii poszczególnych kategorii typowania triumfatorami ostatniej rundy i liderami klasyfikacji generalnych w nich są:

  • wyniki meczów – 12. runda – Kacper Masłowski (12 pkt.) / klasyfikacja generalna – Skrzypoo (59 pkt.)
  • liderzy drużyn – 12. runda – jasiek773 (8 pkt.) / klasyfikacja generalna – Robert Wrześniewski (55 pkt.)
  • lepszy z pary – 12. runda – Denek (3 pkt.) / klasyfikacja generalna – Kejsi King (36 pkt.)

Do naszej zabawy dołączyło już ponad 9420 użytkowników. Jednocześnie przypominamy, iż w dalszym ciągu można sprawdzić swoje siły w oficjalnej aplikacji mobilnej. Zgłoszenia na trwającą już 13. rundę zostały już zamknięte.

Przypomnijmy, iż została ona rozłożona w dużych odstępach czasowych, bowiem pierwsze spotkanie rozegrano 26 lipca, zaś ostatni mecz tej kolejki zaplanowano na 8 sierpnia. W pierwszym spotkaniu tej rundy, zgodnie z oczekiwaniami, MOTOR Lublin pokonał na własnym torze zespół ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz.

  • 26.07 (poniedziałek) godz. 20:30 MOTOR Lublin – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz 56:33
  • 01.08 (niedziela) godz. 16:30 MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – FOGO UNIA Leszno
  • 01.08 (niedziela) godz. 19:15 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – BETARD SPARTA Wrocław
  • 08.08 (niedziela) godz. 19:15 ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa – EWINNER APATOR Toruń

Kolejny już raz wybrani zostali poszczególni Rajderzy Meczu i w konsekwencji Rajder całej kolejki. Oto wyniki głosowania:

FOGO UNIA Leszno – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz 56:34

Rajder Meczu : Janusz Kołodziej – 11+2 pkt

MOJE BERMUDY STAL Gorzów – MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra 48:42

Rajder Meczu: Bartosz Zmarzlik – 14 pkt

BETARD SPARTA Wrocław – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa 48:42

Rajder Meczu: Maciej Janowski 12+1 pkt

EWINNER APATOR Toruń – MOTOR Lublin 44:46

Rajder Meczu: Wiktor Lampart – 11+1 pkt

RAJDER KOLEJKI: Janusz Kołodziej

Agnieszka Zimnoch
Adrian Niemczak