Typuj z PGE Ekstraligą (10): Wybory kibiców zgodne z wynikami na torze

Fot. Łukasz Forysiak
Fot. Łukasz Forysiak

Sezon żużlowy wkroczył w najbardziej emocjonującą fazę – rundę finałową. W niedzielę odbyły się dwa półfinały, podczas których nie brakowało emocji. To była także kolejna już okazja dla kibiców, aby spróbować swoich sił w aplikacji mobilnej i wziąć udział w zabawach przygotowanych przez PGE Ekstraligę – Rajdera Meczu, Rajdera Kolejki, „Komu Kibicujesz?” oraz Typera.

RM SOLAR Falubaz Zielona Góra-FOGO Unia Leszno 44:46
RAJDER MECZU: Emil Sayfutdinov 36,59% głosów

Najlepszym zawodnikiem meczu według kibiców został Emil Sayfutdinov., który zdobył dla leszczynian 11+1 punktów w 5 startach, co było najwyższym wynikiem w drużynie FOGO Unii Leszno.

KOMU KIBICUJESZ: FOGO Unia Leszno 51,54% głosów
Niewielką przewagą głosów zwyciężyła w tej zabawie drużyna z Leszna, która zapisała dzięki temu dwa zwycięstwa jednego dnia na swoim koncie.

BETARD Sparta Wrocław – MOJE BERMUDY Stal Gorzów 46:44
RAJDER MECZU: Bartosz Zmarzlik 50,56% głosów

Rajderem meczu został aktualny Mistrz Świata, który znacznie przyczynił się do punktacji drużyny, ponieważ zdobył na torze w spektakularny sposób 10+2 punktów.

KOMU KIBICUJESZ: BETARD Sparta Wrocław 56,63% głosów
Większą liczbę głosów zdobyła drużyna z Wrocławia, która jednak w tym przypadku również rywalizacja była wyrównana.

TYPER PGE EKSTRALIGI:

Emocji nie brakuje również w Typerze PGE Ekstraligi, który wchodzi w decydującą fazę. W 15. kolejce najlepszy okazał się gracz o nicku bakard, na drugim miejscu był Henryk Sliwinski, a na trzecim kibic Sisiatko23. W klasyfikacji ogólnej po 15. rundzie prowadzi Nyczy2413, na drugim miejscu jest Arturoxx, a na trzecim miejscu znajduje się Krzysiek Kaczmarczyk. Dla najlepszych fanów po każdej kolejce czekają czapki Smak Żużla!

 

Agnieszka Zimnoch