Typuj z PGE Ekstraligą (10): Juniorzy w świetnej formie. Dominacja Smektały

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Za nami 10 runda PGE Ekstraligi. W minionej kolejce głosy na zawodników spotkań powędrowały do trzech Polaków (w tym dwóch to juniorzy) i Rosjanina. Żużlowcy rywalizowali na torze, a kibice mieli okazję sprawdzić się w roli typerów. Podsumowanie głosowań na Rajderów Meczów, Rajdera Kolejki oraz Typera PGE Ekstraligi przygotowała Julia Lewandowska.

FOGO Unia Leszno –forBET Włókniarz Częstochowa 57:33

Rajder Meczu: Bartosz Smektała – 70,85%
Tytuł Rajdera Meczu w Lesznie bezkonkurencyjnie powędrował do Bartosza Smektały. Junior FOGO Unii był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania. Zdobył 13 punktów w pięciu startach. Trzy razy zwyciężył, a dwa razy przyjechał na linię mety na drugiej pozycji.

GET WELL Toruń – MRGARDEN GKM Grudziądz 44:46

Rajder Meczu: Artem Laguta – 45,51%
Świetny występ w pojedynku toruńsko-grudziądzkim zanotował Artem Laguta. Rosjanin spisywał się na torze fantastycznie. Zdobył 12 punktów i dwa bonusy. Wygrał trzy pierwsze biegi, w których startował, raz przyjechał na drugim miejscu oraz raz pokonał linię mety jako trzeci. Kibiców cieszy również informacja, że żużlowiec będzie startować w grudziądzkim klubie także w sezonie 2020.

BETARD Sparta Wrocław – TRULY.WORK Stal Gorzów 58:32

Rajder Meczu: Maciej Janowski – 43,37%
Wysoką wygraną drużyny gospodarzy zakończył się mecz we Wrocławiu. BETARD Spartę do zwycięstwa poprowadził Maciej Janowski, który zdobył 12 punktów w pięciu startach. Zawodnik przywiózł trzy razy 3 „oczka”, raz był drugi i raz trzeci.

SPEED CAR Motor Lublin – STELMET Falubaz Zielona Góra 41:49

Rajder Meczu: Wiktor Lampart 60,42%
Bardzo dobra forma Wiktora Lamparta! W pojedynku z STELMET Falubazem Zieloną Górą, junior SPEED CAR Motoru Lublin zdobył 9 punktów z bonusem. Dwa razy przyjechał na linię mety jako pierwszy pokonując m.in. Patryka Dudka w biegu numer 4, czy Nickiego Pedersena w biegu numer 8.

Rajder Kolejki:

Największą liczbę głosów kibiców zdobył Bartosz Smektała. 21-latek kolejny raz pokazał swoją znakomitą formę. Junior FOGO Unii Leszno zdobył 13 punktów i poprowadził swoją drużynę do wysokiego zwycięstwa nad forBET Włókniarzem Częstochowa.

Typer PGE Ekstraligi:

W 10 rundzie najlepszy okazał się użytkownik o nicku Darek65, który zdobył 155 punktów, znacząco wyprzedzając gracza Jędrzej69 (147 pkt) i trzeciego Waldemara Józefiaka (127 pkt).

W klasyfikacji generalnej Waldemar Józefiak odjechał przeciwnikom. Zajmuje pierwsze miejsce z 1152 punktami na koncie. Na drugim miejscu znajduje się wspomniany Darek65 z 1054 punktami, a tuż za jego plecami, na trzeciej pozycji jest Kacper Zaranek z 1042 punktami na koncie.

Julia Lewandowska